eReport.sk
Monika Jankovská, foto: tasr

Stav Jankovskej je kritický: Ostáva na psychiatrii v Trenčíne

AKTUALIZOVANÉ – Ani dobré správy, ktoré sa do jej uší dostali dnes, jej nepomohli. Na včerajšom súde ju prepustili zo zadržania. V nedeľu v noci o tom rozhodol sudca pre prípravné konanie Okresného súdu v Trenčíne. Uznesenie nie je právoplatné, prokurátor voči nemu podal sťažnosť. Jankovská má po prepustení nosiť monitorovací náramok.

Zdá sa však, že domov tak skoro nepôjde. Jej obhajca Peter Erdős informoval, že jej psychický stav je naďalej zlý a tak bývalá štátna tajomníčka zostáva hospitalizovaná na psychiatrii vo Fakultnej nemocnici Trenčín. „Jej zdravotný stav je nemenný, je zlý a je v takom rozsahu, že vyžaduje stále hospitalizáciu. Uvidíme časom, akým spôsobom sa to bude vyvíjať a dokedy bude potrebovať ústavnú starostlivosť alebo inú formu zdravotnej starostlivosti,“ priblížil Erdős.

Zdravotný stav sa jej zhoršil potom, čo sa psychicky zrútila pred bránou väzenskej nemocnici. Tam ju po prepustení na slobodu čakali kukláči, ktorí ju opäť vzali naspäť. Tentokrát ju však obvinili v kauze baru Fatima.

Súd ju po roku prepustil z väzenia po tom, čo ju obvinil v akcii Búrka a zaplatila na účet štátu peňažnú záruku v hodnote 100 000 eur. V akcii bola stíhaná spolu s Richardom Molnárom, ktorý už vtedy odišiel domov.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Stav Jankovskej je kritický: Ostáva na psychiatrii v Trenčíne

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti