tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock/rarrarorro

Štátny ústav pre kontrolu liečiv: Zatiaľ nie je možné dať očkovanie a úmrtie do priameho súvisu!

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) pokračuje v hodnotení kauzality  v prípade úmrtia 38-ročnej ženy po očkovaní vakcínou od spoločnosti AstraZeneca. Tvrdí, že dôsledne analyzuje každé podozrenie na nežiaduci účinok vakcín určených na prevenciu ochorenia COVID-19, obzvlášť ak ide o podozrenie na závažný nežiaduci účinok a úmrtie. V nedeľu o tom informovala hovorkyňa ústavu Magdaléna Jurkemíková.

Zdôraznila, že pri stanovení toho, či ide o možnú súvislosť medzi vakcínou a nežiaducou reakciou, je potrebné vziať do úvahy celkový zdravotný stav očkovaného, iné užívané lieky a ďalšie faktory.

Úmrtím mladej učiteľky sa zaoberajú

Štátny ústav pokračuje v hodnotení kauzality  v prípade úmrtia 38-ročnej ženy po očkovaní vakcínou od spoločnosti AstraZeneca. „Na základe doteraz dostupných údajov nie je možné dať očkovanie a úmrtie do priameho súvisu,“ uviedla hovorkyňa s dôvetkom, že po získaní potrebných informácií prípad vyhodnotia a o výsledku budú transparentne informovať.

Situáciu monitorujú na dennej báze

Jurkemíková pripomenula, že ŠÚKL komunikuje aj s ostatnými liekovými agentúrami. Hlásené podozrenia na nežiaduce účinky zo Slovenska aj ostatných európskych krajín vyhodnocuje na dennej báze.

Ubezpečila, že ak bude mať ústav dôvodné pochybnosti o bezpečnosti vakcíny, okamžite príjme všetky potrebné kroky na zabezpečenie ochrany zdravia slovenských občanov. „Hlásenia podozrení na nežiaduce účinky liekov a vakcín sú dôležitým nástrojom sledovania ich bezpečnosti, musia však byť potvrdené na základe dôkladnej farmakovigilančnej analýzy,“ uzavrela.

Írsko v nedeľu pozastavilo očkovanie vakcínou od spoločnosti AstraZeneca. Urobilo tak na základe správ o výskyte krvných zrazenín u niekoľkých zaočkovaných osôb v Nórsku.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Štátny ústav pre kontrolu liečiv: Zatiaľ nie je možné dať očkovanie a úmrtie do priameho súvisu!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku