eReport.sk
foto: shutterstock/ereport

Šťastné a veselé! V niektorých obchodoch si od dnes nekúpite ani vrecká na smeti

Od dnes (sobota 19. 12. ) začína platiť zákaz vychádzania. Hoci si mnohí robili posmešky, že vďaka početným výnimkám vlastne o žiadny zákaz nejde, na ľudí už začínajú doliehať prvé dôsledky. Internetom sa šíria správy o tom, čo všetko od dnešného dňa nie je možné v supermarketoch kúpiť.

So svojím postrehom z nakupovania sa podelila aj jedna z diskutujúcich na stránke Nekŕmte nás odpadom. Zverejnila fotografiu zo supermarketu, kde páskami znemožnili svojim zákazníkom nakúpiť rôzny tovar. „Toto ktorej múdrej hlave tak vadilo, že si dnes nekúpim ani papier na pečenie, či vrecko na odpadky? Myslela som si, že opatrenia majú eliminovať riziko koronavírusu. Ak už som v obchode, prečo si nemôžem kúpiť už aj tieto veci?“ rozčúlila sa zákazníčka.

Okamžite sa však rozprúdila diskusia, ako sa nariadenie dá obísť. „Ak si zákazník ten tovar vezme, nablokujú mu ho bez problémov. Nikto vám ho nevezme,“ prezradila jedna z diskutujúcich, a túto skúsenosť potvrdili viacerí. Ďalší však mali skúsenosť, že im „nepovolený“ tovar skrátka nenablokovali. „Neprejde to cez pokladňu, aj keď by vám ju chcela nablokovať pokladňa nepustí,“ tvrdí jeden z názorov. Niektorí ľudia odporúčajú zájsť radšej na samoobslužné pokladne. Alebo, ak viete, že takéto veci môžete kúpiť v drogérii, vybrať sa tam.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šťastné a veselé! V niektorých obchodoch si od dnes nekúpite ani vrecká na smeti

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti