eReport.sk
Gergely Karácsony.
Gergely Karácsony. Foto: tasr/ap

Starosta Budapešti: Ak maďarská vláda opäť nenariadi nosenie rúšok, urobí to samospráva!

Starosta Budapešti Gergely Karácsony vyzval listom maďarského ministra vnútra Sándora Pintéra, aby v interiéroch, na masových podujatiach a v prostriedkoch hromadnej dopravy bola v hlavnom meste opäť zavedená povinnosť nosenia rúška, ako to bolo v celej krajine do 3. júla. Informoval o tom v piatok spravodajský server index.hu.

Starosta to v mene budapeštianskej samosprávy žiadal z dôvodu štvrtej vlny koronavírusovej pandémie a aktuálnych údajov o náraste nakazených. Samospráva žiada vládu, aby v prípade, že takýto krok nepovažuje celoštátne za opodstatnený, delegoval samospráve hlavného mesta právomoc nariadiť povinnosť nosenia rúšok.

Premiér Viktor Orbán v uplynulých dňoch viackrát vyhlásil, že pandemickú situáciu neriešia rúška, iba očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Dodal však, že nosenie rúška nie je zakázané.

Počet infikovaných v krajine rýchlo stúpa

V uplynulých 24 hodinách potvrdili v Maďarsku 1249 prípadov nákazy novým druhom koronavírusu a desať súvisiacich úmrtí. Od vypuknutia pandémie sa v Maďarsku infikovalo dovedna 833.115 osôb a zomrelo 30.351 pacientov s covidom.

Počet infikovaných v súčasnosti v krajine rýchlo stúpa, denný prírastok je v porovnaní s piatkom minulého týždňa vyšší o 61 percent. Denný počet úmrtí je ale relatívne stabilizovaný.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Starosta Budapešti: Ak maďarská vláda opäť nenariadi nosenie rúšok, urobí to samospráva!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport