eReport.sk
Vo Francúzsku po smrti mladíka vypukli obrovské násilné protesty.

Stará mama zastreleného tínedžera vyzvala na ukončenie nepokojov


Stará mama 17-ročného mladíka, ktorého vo Francúzsku zastrelili pri dopravnej kontrole, vyzvala ľudí na zachovanie pokoja. Jeho smrť tento týždeň vyvolala v krajine vlnu násilných protestov. TASR správu prevzala z agentúr AFP a DPA.

„Ľuďom, ktorí práve rozbíjajú veci, hovorím prestaňte,“ povedala Nahelova stará mama Nadia v telefonickom rozhovore pre stanicu BFMTV s tým, že výtržníci smrť jej vnuka využívajú len ako „zámienku“. „Nerozbíjajte okná, neútočte na školy ani autobusy. Prestaňte!“ povedala. Hoci sa hnevá na policajta, ktorý zastrelil jej vnuka, nechce zovšeobecňovať. „Verím v súdnictvo,“ povedala.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Tisícky policajtov v nasadení

Protesty a nepokoje v krajine vypukli po tom, ako policajt v utorok pri kontrole vozidla na parížskom predmestí Nanterre zastrelil 17-ročného mladíka severoafrického pôvodu Nahela M. Oživilo to dlhoročnú kritiku práce francúzskej polície v chudobných a multietnických štvrtiach. Každú noc zadržali počas nepokojov niekoľko stoviek ľudí.

Francúzska polícia nasadila počas dvoch uplynulých noci po celej krajine približne 45.000 svojich príslušníkov, aby zaisťovali poriadok.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Stará mama zastreleného tínedžera vyzvala na ukončenie nepokojov

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: