eReport.sk
Andrej Stančík Foto: facebook AS

Stančík si dojímavo zastal Hegera: Maká od rána do noci, aby udržal koalíciu!

Boj s pandémiou veľmi nezvládame. Denne na covid zomierajú desiatky ľudí, lekári, ktorí vedia ovládať pľúcnej ventilácie v nemocniciach chýbajú. Už aj prezidentka Zuzana Čaputová sa na to nemôže pozerať a tak vyzvala premiéra Hegera, aby prevzal zodpovednosť. Na pomoc mu hneď priskočil mladý poslanec Andrej Stančík.

Prezidentka si pozvala premiéra Eduarda Hegera na koberec. „Sme v situácii, kedy si už nemôžeme dovoliť sledovať nekonečné politické súboje, ktoré nemajú víťaza, iba porazených,“ skonštatovala po stretnutí hlava štátu.

„Koaliční partneri si hádžu pod nohy polená, potkýna sa na nich celá krajina. Je ilúziou, že ľudia môžu dôverovať prijímaným rozhodnutiam, keď ich spochybňujú samotní členovia vlády,“ pokračovala Čaputová.

Zdroj: FB/zuzanacaputova

Hegera preto požiadala, aby prevzal zodpovednosť. „Preto som pána premiéra požiadala, aby prevzal plnú zodpovednosť a vložil sa do riešenia problémov,“ povedala Čaputová. Nezabudla pripomenúť, že Slovensko je už druhý týždeň najhoršie na svete v počte infikovaných na počet obyvateľov.

Tvrdé slová na adresu premiéra sa ale dotkli jeho straníckeho kolegu Andreja Stančíka a hneď pribehol Hegerovi na pomoc. Podľa neho je táto kritika od hlavy štátu totálne nefér a napriek tomu, že si myslí, že prezidentka komunikuje dobre a v boji proti pandémii je prínosom, dovolil si oponovať. „Premiér Heger maká od rána do noci, aby udržoval krehkú koalíciu a pritom presadzoval reformy a opatrenia v boji proti pandémii. Na pandémii si populistickú politiku nerobí. Naopak. Stavia sa na stranu odborníkov a lekárov a presadzuje nepopulárne, ale zodpovedné riešenia,” odkázal prezidentke poslanec.

A vysvetľuje, ako to vlastne v tej koalícii a opozícii funguje. „Okrem toho treba pochopiť kontext jeho funkcie a tejto “pestrej” koalície. Sám nemá 76 žetónov, nemá ich ani 51, keďže nie je predseda strany. Pani prezidentka si teda mohla pozvať tých, čo opatrenia verejne spochybňujú. Alebo by mohla poriadne skritizovať opozíciu za odmietanie očkovania,” skonštatoval.

Opozičníci podľa neho svojím prístupom len naháňajú ľudí do nemocníc a na cintoríny. „Takto cynickú a vražednú opozíciu nemá nikto v EÚ. Vrcholom je, že Pellegrini sa po roku krútenia vykoktal a v rozhovore vyzval ľudí nad 60 rokov, aby sa zaočkovali. Asi mu to tak ukázal nejaký prieskum, keďže títo populisti non plus ultra sa riadia len tým, čo im vynesie bodíky,” udrel do opozície

Na záver svojho statusu to ešte raz pre prezidentku celé zhrnul. „Suma sumárum. Ak chce prezidentka kritizovať komunikáciu a spochybňovanie opatrení, má na to plné právo a kvitujem to. Ak ale kritizuje človeka, ktorý robí všetko čo môže v boju proti pandémii v extrémne ťažkej situácii, plače na nesprávnom hrobe. Ako keby za ruvačku vynadáte človeku, ktorý sa bitkárov snaží oddeliť. Od prezidentky som čakal podporu povinného očkovania, nie alibistický postoj,” dodal neštvaný poslanec.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Stančík si dojímavo zastal Hegera: Maká od rána do noci, aby udržal koalíciu!

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti