eReport.sk
Stáli ho funkciu!
Exbritský premiér Boris Johnson. Foto: tasr

Stáli ho funkciu! Johnson bude vypočutý: Kontroverzné večierky počas covidu?!

Stáli ho funkciu! Bývalý britský premiér Boris Johnson bude v stredu 22. marca verejne vypočutý v britskom parlamente pre škandál s večierkami na Downing Street počas lockdownu.

Johnson sa bude vypočutý

Parlamentný výbor vyšetruje možné Johnsonovo zavádzanie parlamentu. Opakovane totiž poprel, že počas večierkov v sídle britského premiéra v rokoch 2020 a 2021 boli porušené pandemické pravidlá. Vypočúvanie bude verejné  pred výborom na posúdenie výsad členov britského parlamentu (Committee of Privileges).

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kanadský premiér Justin Trudeau.
  2. Británia o nedostatku ruskej munície
  3. Čaputová šokuje
  4. A čo tak sebestačnosť a suverenita?

Výbor začiatkom marca po predbežnom vyšetrovaní uviedol, že Johnson mohol v spojitosti s večierkami zavádzať Dolnú snemovňu najmenej pri štyroch príležitostiach. Expremiér to odmieta.

Stáli ho funkciu

Boris Johnson (58) bol premiérom od júla 2019. Rezignáciu oznámil vlani začiatkom júla a z postu oficiálne odstúpil v septembri. Jedným z dôvodov bola séria škandálov, vrátane večierkov v sídle premiéra na Downing Street počas covidovej pandémie.

Ak výbor potvrdí, že Johnson parlament zavádzal, môže mu byť na 10 dní zablokovaný mandát poslanca Dolnej snemovne a  môže čeliť oficiálnemu návrhu na odvolanie, píše Sky News. O pokračovaní jeho poslaneckého mandátu budú v takom prípade rozhodovať voliči v londýnskom obvode Uxbridge, kde bol zvolený.

Zdroj: tasr/skynews


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Stáli ho funkciu! Johnson bude vypočutý: Kontroverzné večierky počas covidu?!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti