eReport.sk
Milorad Dodik. Foto: tasr/ap

Srbského nacionalistického politika hospitalizovali po stretnutí s nakazenou osobou

Srbského člena prezídia Bosny a Hercegoviny Milorada Dodika hospitalizovali s príznakmi vyčerpania a žalúdočnej nevoľnosti niekoľko dní po tom, čo sa stretol s osobou pozitívne testovanou na nový koronavírus. Oznámil to v pondelok hovorca jeho strany Zväz nezávislých sociálnych demokratov (SNSD), ktorého citovala agentúra AFP.

Srbského nacionalistického politika hospitalizovali v neskorých nedeľňajších hodinách v nemocnici v meste Banja Luka ležiacom na severe krajiny. “Pán Dodik sa necítil dobre, mal závraty a cítil sa unavene… (Teraz) sa už cíti dobre,” uviedol hovorca SNSD Radovan Kovačevič.

Bosnianskosrbský líder sa s pozitívnou osobou stretol v stredu a následne podstúpil domácu karanténu. V sobotu mal podľa Kovačeviča negatívny test na koronavírus. Tamojšie médiá uviedli, že Dodik je v “stabilizovanom stave” a jeho život “nie je v ohrození”.

Približne 3,5-miliónová Bosna a Hercegovina je jednou z najchudobnejších krajín Európy a v súvislosti s koronavírusom zaznamenala viac ako 3600 obetí. Zároveň vykazuje najvyššiu mieru úmrtí spomedzi krajín západného Balkánu.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Srbského nacionalistického politika hospitalizovali po stretnutí s nakazenou osobou

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti