tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
WA 23 archív Belehrad - Na archívnej snímke z 18. septembra 2021 úèastníci nesú ve¾kú dúhovú vlajku pred budovou parlamentu poèas každoroèného pochodu za práva osôb z komunity LGBTQ v Belehrade. Srbská polícia zakázala pochod EuroPride, oznámili jeho organizátori v utorok 13. septembra 2022. Pochod za práva osôb z komunity LGBTQ sa mal v Belehrade uskutoèni v sobotu 17. septembra. FOTO TASR/AP FILE - Participants carry large rainbow flag in front of the parliament building as they take part in the annual LGBT pride march in Belgrade, Serbia, Saturday, Sept. 18, 2021. Serbia's police on Tuesday banned an international Pride march that is to be held later this week, citing a risk of clashes between gay rights activists and far-right opponents of a pan-European LGBTQ events planned for this week in Belgrade. (AP Photo/Darko Vojinovic, File) *** Local Caption *** dúhová vlajka pochod

Srbská polícia zakázala pochod EuroPride

Srbské úrady zakázali pochod EuroPride, oznámili v utorok jeho organizátori. Pochod za práva osôb z komunity LGBTQ sa mal v Belehrade uskutočniť v sobotu. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

„Srbská polícia zakázala tohtoročný pochod EuroPride tak, že organizátorom odovzdala oficiálne oznámenie,“ uvádza sa na oficiálnom účte pochodu Belgrade Pride na sociálnych sieťach. Organizátori použijú všetky dostupné právne prostriedky na zvrátenie tohto rozhodnutia.

Napätie v Belehrade v súvislosti s pochodom stúpa od vyhlásenia srbského prezidenta Aleksandra Vučiča koncom augusta, ktorý vyzval na jeho zrušenie. Vymenoval niekoľko dôvodov, vrátane napätia s niekdajšou provinciou Kosovo a obáv súvisiacich so zdražovaním energií a potravín.

Jeho slová pobúrili komunitu LGBTQ v Srbsku. Jej predstavitelia prisľúbili, že aj v prípade zrušenia by v plánovanom termíne, teda v sobotu 17. septembra, pochod usporiadali. Organizátori Vučičove vyjadrenia odsúdili a uviedli, že vláda nemá právomoc na zrušenie podujatia.

K formálnemu zrušeniu pochodu prišlo len niekoľko dní po demonštrácii proti EuroPridu v Belehrade, kde zrušenie podľa AFP požadovali najmä motorkárske gangy, pravoslávni kňazi a krajne pravicoví nacionalisti.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Srbská polícia zakázala pochod EuroPride

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku