eReport.sk
tlačová konferencia predsedu vlády SR Igora Matoviča (vpravo) a ministra zdravotníctva SR Mareka Krajčího (vľavo)
Marek Krajčí a Igor Matovič vítajú Sputnik na košickom letisku. Foto: tasr

Sputnik je už mimo Slovenska! Naše ministerstvo hlási, že vakcínu odkúpili späť Rusi

Ruská federácia kúpila od Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR 160.000 dávok nevyužitej vakcíny Sputnik V. Potvrdila to hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

Informovala, že ruská strana ich kúpila za identickú cenu, za ktorú ich nakupovalo Slovensko – 9,95 dolára za dávku. “V zmysle zmluvy je dohodnutá splatnosť kúpnej ceny v lehote 20 pracovných dní odo dňa dodania,” dodala.

Predané vakcíny sú už mimo Slovenska. “Zostali nám tie, ktoré sú určené občanom prihláseným na očkovanie,“ dodala Eliášová. Vakcínou Sputnik V je podľa jej informácií zaočkovaných prvou dávkou približne 10.500 ľudí. “Na očkovanie je zaregistrovaných v čakárni cirka 8000 ľudí, termín na očkovanie už má približne 1500,” dodala hovorkyňa.

Sputnik spôsobil na Slovensku politické zemetrasenie:

  1. Igor Matovič (OĽaNO)

Slovensko nakúpilo vakcíny Sputnik V v marci, pôvodne sa mal kontrakt týkať využitia dvoch miliónov dávok. Nákup a dovoz neregistrovanej vakcíny v EÚ vyvolal vládnu krízu. Z prvých 200.000 dávok, ktoré dostali povolenie, sa začalo očkovať 7. júna, záujem však nepotvrdil predchádzajúce odhady, aj preto vláda rozhodla o predaji či darovaní nevyužitých vakcín. Pôvodne sa hovorilo najmä o záujme krajín západného Balkánu.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport