eReport.sk
Ladislav Kamenický, minister financií, Screenshot z relácie TA3
Ladislav Kamenický, minister financií, Screenshot z relácie TA3

Kamenický: Deficit a zadlženie s ktorými dnes bojujeme, spôsobili vlády Matoviča, Hegera a Ódora


Minister financií zavítal do relácie Petra Bielika na TA3. Rozhovoril sa aj o deficite Slovenska. Ten enormne narástol za vlád Igora Matoviča a Ľudovíta Ódora. Kamenický upozornil, že kým vláda Roberta Fica držala deficit medzi rokmi 2016 – 2019 na úrovni nárastu o cca 2,3 miliardy, za Matoviča deficit skokovito narástol o 24 miliárd eur.

Spôsobili to vlády Matoviča, Hegera a Ódora

L. Kamenický v relácii TA3. Zdroj: Youtube SMER-SSD

„Deficit a zadlženie Slovenska, s ktorými dnes bojujeme, spôsobili vlády Matoviča, Hegera a Ódora,“ napísal k zostrihu z relácie TA3 minister financií. Dodal, že vidí úpornú snahu opozície a niektorých médií, manipulovať ľudí na Slovensku a presvedčiť ich, že za nadmerný deficit a extrémne zadlženie Slovenska je zodpovedná vláda Roberta Fica. „Je to lož!“ dodal.

Médiá opäť zavádzajú

Hneď v úvode zostrihu z relácie Petra Bielika moderátor oznamuje, že v minulom roku sa náš deficit skoro späť-násobil. L. Kamenického sa pýta, či už vláda zidentifikovala príčiny takého skokovitého zvýšenia deficitu. „Príčiny boli v hospodárení bývalých vlád,“ hovorí jednoznačne minister súčasnej vlády.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. poslanec NR SR Ján Richter (SMER-SD)
  2. Juraj Blanár
  3. Predvianočné zamyslenie Dušana Jarjabka

Upozornil aj na články v našich médiách, ktoré vychádzajú, kde sú sprostredkované také informácie, akoby za stav mohla súčasná vláda. Pri článkoch autori použili fotografiu práve Ladislava Kamenického. Ten sa voči tomu ohradil.

Potom vysvetlil ako postupne narastal dlh SR. Za vlády Roberta Fica od roku 2016 do roku 2019 stúpol iba o cca 2,3 miliardy, za Matoviča skokovito o 24 miliárd eur.

Dodal, že sociálna vláda vždy v histórii samostatného Slovenska napráva verejné financie.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kamenický: Deficit a zadlženie s ktorými dnes bojujeme, spôsobili vlády Matoviča, Hegera a Ódora

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: