eReport.sk
Národná rada Slovenskej republiky
Prácu NR SR kritizuje organizácia Via Iuris. Ilustračné foto: tasr

Via Iuris: Spôsob prijímania stavebnej legislatívy je šialenstvo a deštrukcia! Ide o najväčšiu reformu od revolúcie

Spôsob prijímania poslaneckých návrhov týkajúcich sa stavebnej legislatívy vrátane reformy povoľovaní veľkých stavieb, predstavuje totálnu deštrukciu legislatívneho procesu. Upozorňuje na to organizácia Via Iuris.

„Je šialené, aby takáto zásadná reforma, najväčšia od revolúcie, bola predložená do parlamentu formou poslaneckých návrhov, o ktorých neprebehla žiadna odborná diskusia ani verejné pripomienkovanie,“ zdôraznila právnička Via Iuris Ivana Figuli. Podľa organizácie sa tak deje v rozpore s európskou aj medzinárodnou legislatívou

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Štátna školská inšpekcia (ŠŠI) je v súvislosti s incidentom na základnej škole (ZŠ) v Banskej Bystrici, pri ktorom žiačka nevedomky požila tekutý dezinfekčný prostriedok, pripravená poskytnúť polícii okamžitú súčinnosť.
  2. Nie je zločin ako zločin
  3. Sklamaný minister Budaj
  4. Pomocná ruka od Matoviča

Nekompatibilné návrhy

Figuli priblížila, že parlament prerokúva 68 noviel zákonov súvisiacich s prijatím novej stavebnej legislatívy predložených v podobe troch poslaneckých návrhov.

Sme rodina podľa organizácie poslaneckým návrhom oslabuje práva verejnosti a navrhuje také povoľovacie procesy, v ktorých bude rýchlosť na úkor ochrany životného prostredia a práv verejnosti. Návrh podľa Via Iuris odoberá verejnosti právo odvolať sa proti rozhodnutiu zo zisťovacieho konania a proti záverečnému stanovisku v EIA.

„Rôzne skupiny koaličných poslancov predkladajú k jednej reforme dva rôzne, absolútne nekompatibilné poslanecké návrhy. Jeden odráža predstavu ministerstva životného prostredia, druhý záujmy Sme rodina,“ upozornila Via Iuris.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Via Iuris: Spôsob prijímania stavebnej legislatívy je šialenstvo a deštrukcia! Ide o najväčšiu reformu od revolúcie

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti