eReport.sk
Zbigniew Ziobro nastupuje do limuzíny. Foto: tasr/ap

SPOR POĽSKA S ÚNIOU Ostrá reakcia šéfa spravodlivosti: Súdny dvor EÚ je skorumpovaný!

Poľský minister spravodlivosti Zbigniew Ziobro označil v pondelok Súdny dvor Európskej únie (SDEÚ) za „skorumpovaný“ a odmietol jeho rozhodnutie, podľa ktorého poľská reforma súdnictva z roku 2019 porušuje legislatívu EÚ.

Tvrdá reakcia

„Tento verdikt nenapísali sudcovia, ale politici, pretože predstavuje jasné porušenie európskych zmlúv,“ vyhlásil Ziobro a dodal: „Najvyšší európsky súd je skorumpovaný.“

Spor Poľska s Úniou

Európska komisia, ktorá Poľsko žalovala za zasahovanie do nezávislosti sudcov a nerešpektovania ich súkromného života, pondelkové rozhodnutie SDEÚ privítala. Ide podľa nej o „definitívne vyriešenie tejto záležitosti“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Policajt odkláňa kamiónovú dopravu pred diaľničným hraničným priechodom Brodské – Břeclav v súvislosti so štrajkom autodopravcov.
  2. Prezidentka Zuzana Čaputová
  3. Súd EÚ rozhodol

Obnovenie nezávislého súdnictva

„Dnešok je dôležitým dňom pre obnovenie nezávislého súdnictva v Poľsku,“ povedal eurokomisár pre spravodlivosť Didier Reynders. „Po dnešnom rozhodnutí musí byť (poľský) zákon o súdnictve náležite prispôsobený… Naliehavo žiadam poľské orgány, aby sa týmto rozsudkom v plnej miere riadili,“ doplnil.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

SPOR POĽSKA S ÚNIOU Ostrá reakcia šéfa spravodlivosti: Súdny dvor EÚ je skorumpovaný!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php