eReport.sk
Foto: facebook/JN https://www.facebook.com/jonesboauthor

Spoločnosť HBO plánuje natočiť seriál podľa knihy Jo Nesbøa

Svetoznámy nórsky spisovateľ Jo Nesbø, autor detských kníh, ale predovšetkým autor série severských kriminálok s Harrym Holom oznámil, že spoločnosť HBO má v pláne natočiť televízny seriál podľa románu Syn. Seriál sa bude nakrúcať pod taktovkou kanadského režiséra Denisa Villeneuve.

Je v pláne nakrútenie mini série Nesbøovho románu, ktorý sa v angličtine bude volať „The son“.

Jo Nesbø – autor svetoznámych krimipríbehov. Foto: facebook

„Je to pre mňa česť, že títo vynikajúci ľudia chcú vytvoriť seriál podľa mojej knihy. Prajem im veľa šťastia v práci.“ povedal Nesbø.

Na projekte sa budú podieľať zvučné mená

Podľa informácií portálu Deadline bude s projektom, ako producent, spájaný aj hviezdny scenárista Jonathan Nolan. Okrem iného pracoval na úspešnej sérii HBO „Westworld“. Takisto sa v súvislosti s mini seriálom hovorí o o scenáristke Lise Roy, ako o producentke.

Režisér Villeneuve je mnohým známy zo sci-fi filmov „Blade Runner 2049“ a „Príchod“. Je tiež režisérom veľkofilmu „Duny“, ktorý bude mať premiéru budúci rok.

Režisér Denis Villeneuve, foto: facebook/JN

Pre projekt bola potvrdená hollywoodska hviezda Jake Gyllenhaal, známy z filmov Skrotená hora, Láska a iné závisosti, či Spiderman: Ďaleko od domova.

„To je skvelé!“ hovorí Nesbø o menách spojených s projektom.

Kniha mala byť pôvodne sfilmovaná už v roku 2017

Už vtedy boli do projektu zapojení Jake Gyllenhaal a Denis Villeneuve. Podľa Deadline strávili Gyllenhaal a Villeneuve niekoľko rokov hľadaním času na spoluprácu. Projekt Nesbø sa údajne začal tým, že Gyllenhaal knihu odovzdal Villeneuveovi, ktorý ju prečítal počas noci. Najskôr sa pokúsili knihu rozvinúť do podoby filmu, ale dospeli k záveru, že bude vhodnejšia ako miniséria.

Jake Gyllenhaal potvrdil nakrúcaie mini serálu Syn. Foto: favćebook/JG

Vlažná recenzia

Keď vyšla kniha „Syn“ v roku 2014, dostala štyri zo šiestich bodov a nórskymi kritikmi bola prijatá veľmi vlažne. Knihu nazvali „preťaženou a príliš vysvetľujúcou“.
Rozpráva príbeh Sonnyho Lofthusa, muža, ktorý bol vo väzení takmer celý svoj dospelý život.

„Ten chlap je narkoman, ktorý si odpykáva trest za činy, ktoré spáchal niekto iný, výmenou za to, že mu dá svoje drogy. Ale potom sa jedného dňa niečo stane …,“ vysvetlil sám autor v súvislosti s uvedením knihy na trh.

Film „Snehuliak“ bol zatratený

Film Snehuliak nakrútený podľa rovnomennej knihy, bol ostro skritizovaný. Foto: facebook

V roku 2017 prišlo do kín filmové spracovanie Nesbøovej knihy „Snehuliak“.

Po premiére autor knihy povedal: „“Snehuliak“ vo filme nie je môj príbeh.“ Nesbø tiež uviedol, že knihu vnímal iba ako inšpiráciu pre režiséra Tomasa Alfredsona a teraz je z nej čisto režisérov príbeh.

Nesbø bol, rovnako ako teraz v seriáli HBO, uvedený ako producent pre filmové spracovanie filmu „Snehuliak“. Jeho meno však bolo zo zoznamu výrobcov vyškrtnuté.

Film jednohlasne „zabila“ nórska tlač. Všetky kritiky dali filmu dva body zo šiestich. Scenárista Alfredson potom uviedol, že nórske recenzie nečítal.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Spoločnosť HBO plánuje natočiť seriál podľa knihy Jo Nesbøa

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti