eReport.sk
Vakcína Johnson & Johnson Foto: tasr

Spojené štáty pošlú Mexiku milión dávok vakcíny J&J

Spojené štáty pošlú Mexiku milión dávok vakcíny od spoločnosti Johnson & Johnson, oznámil vo štvrtok mexický prezident Andrés Manuel López Obrador. Táto vakcína má byť použitá najmä v oblastiach na hraniciach s USA a v pobrežných letoviskách.

Prezident zásielku vakcín oznámil po rozhovore s americkou viceprezidentkou Kamalou Harrisovou, ktorá má 8. júna navštíviť Mexiko. „V mene Mexičanov som jej vyjadril vďaku,” napísal López Obrador na Twitteri. Hugo López-Gatell z mexického ministerstva zdravotníctva spresnil, že touto vakcínou sa bude očkovať v mestách na hraniciach Mexika s USA, v karibskom letovisku Cancún a v letoviskách na pobreží Tichého oceánu.

Vakcinačné kampane v mexických mestách v okolí hraníc zaostávajú v porovnaní s očkovaním na druhej strane hraníc – v Spojených štátoch, píše AFP. Cez hranice sa však neustále presúvajú osoby a tovar. Mexické úrady minulý týždeň vakcínu od spoločnosti Johnson & Johnson schválili na núdzové použitie, píše na svojej webovej stránke denník El País. Mexiko zatiaľ podľa AFP dostalo viac ako 42 miliónov dávok piatich rôznych vakcín a 32,8 milióna z nich už podalo. To však stále nie je postačujúce pre približne 126 miliónov obyvateľov tejto krajiny. Spojené štáty Mexiku v marci poslali približne 2,7 milióna dávok vakcíny od spoločnosti AstraZeneca.

Mexiko v spojitosti s koronavírusom SARS-CoV-2 zaznamenalo 228 000 potvrdených úmrtí. Aj vládne úrady však podľa AFP uvádzajú, že skutočná bilancia obetí môže byť oveľa vyššia, pretože mnoho ľudí zomrelo v domácom prostredí a nikdy neabsolvovali test.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport