eReport.sk
Foto: tasr

Splní sa Sulíkovi želanie? Od nového premiéra očakáva maličkosť

Prezidentka SR Zuzana Čaputová vo štvrtok v Prezidentskom paláci vymenovala vládu Eduarda Hegera. Na čele vládneho kabinetu vystriedal Igora Matoviča, ktorý sa stal ministrom financií. Miesto ministra práce, sociálnych vecí a rodiny zostalo zatiaľ neobsadené. OĽANO má vo vláde sedem ministerských pozícií, Sme rodina bude mať tri posty, SaS obsadí tri ministerstvá a Za ľudí dve.

Minister hospodárstva Richard Sulík očakáva od nového premiéra Eduarda Hegera pokojnejšie, racionálnejšie a vecnejšie vedenie vlády. Myslí si, že vláda pod vedením Hegera bude fungovať lepšie a s menším počtom konfliktov. Povedal to po svojom vymenovaní do funkcie a oficiálnom fototermíne na Úrade vlády SR.

Súčasné programové vyhlásenie vlády je podľa Sulíka dobré tak, ako je napísané. Predpokladá však, že bude aktualizované. Sulík zároveň uviedol, že od nového ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského očakáva, že v rezorte spraví poriadok. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková sa teší, že bude môcť pokračovať v práci, ktorá v rezorte ostala. „Urobím všetko pre to, aby sme túto šancu využili na maximum,” poznamenala.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport