eReport.sk
Petr Janda myslel na závet, foto: profimedia

Spevák Petr Janda spísal poslednú vôľu. Malo to však háčik!

Český umelec absolvoval na konci minulého roka operáciu. Hovorí, že pri zdravotných problémoch neotáľa a na zákrok išiel najmä kvôli dcéram. V peňaženke si nechal spísaný závet.

Líder skupiny Olympic, Petr Janda (78), podstúpil pred časom operáciu srdca. Bol pri vedomí, ale na veľa si nespomína: „Púšťali do mňa nejakú látku. Zrejme takú, ktorá mi urobila dobrú náladu. Pán profesor hovoril, že si z toho nebudem nič pamätať. Bol som vraj pri vedomí, na všetky otázky som odpovedal, ale prebral som sa až vtedy, keď ma viezli na posteli späť do izby. Bolo to asi po dva a pol hodine. Rozhodne mi operácia pomohla, pretože moje srdce naozaj nebolo v poriadku. Celé sa chvelo. Ani som si nenahmatal tep,” opísal pocity po operácii pre Blesk zdravie. Zavolať so žiadosťou o operáciu dlho neotáľal, priznal, že mal strach. Stáva sa mu, že odkladá zubára, ale inak si svoj stav stráži. Ak treba, koná hneď.

Myslel na ne

Keďže má spevák Petr Janda veľkú rodinu s tromi ženami, myslel pred zákrokom aj na delenie majetku: „Pred operáciou som mal hrozný strach. Tak som si hovoril, že keby náhodou… Rýchlo som ešte spísal závet. Na to som trochu zručný. Nechal som si ho v peňaženke a po operácii spálil. Ale už to mám všetko vybavené a spísané u notára,” priznal. V prvom manželstve sa mu narodila dcéra, dnes známa speváčka Marta Jandová (44). Vďaka jej dcére Maruške je už starým otcom. Mal jediného syn Petra (†33). Ten však, rovnako ako jeho mama, zomrel na rakovinu. S druhou ženou, moderátorkou Martinou (49), má dcéru Elišku (25). Dve najmladšie dievčatá Anežku (11) a Rozárku (8) vychováva so zatiaľ poslednou manželkou Alicou (36).

On už ďalšie nechce

Tá je od speváka mladšia o štyridsať rokov. Túži po ďalšom potomkovi, ale toto už Janda odmieta: „Ja už ďalšie dieťa naozaj neplánujem. Trochu sa v tom s Alicou nezhodujeme. Tá by rodila ešte ostošesť! Stále mi hovorí, nič krajšie ako pôrod som v živote nezažila. To boli najkrásnejšie momenty môjho života, od začiatku do konca to bola taká nádhera, tak veľmi rada by som aspoň raz ešte také niečo zažila,” opísal Janda v denníku Aha.

Zdroj: instgram


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Spevák Petr Janda spísal poslednú vôľu. Malo to však háčik!

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti