eReport.sk
Speváčka si priznala, že stárne, foto: profimedia

Speváčka Marta Kubišová stráca sily. Odráža sa to i na jej psychike

Síce už ukončila svoju aktívnu kariéru, ale aj tak patrí medzi obľúbené a najuznávanejšie české speváčky. Uznanie publika získala aj s tým, ako sa popasovala s útlakom bývalého režimu. Posťažovala sa, ako sa na nej podpisuje vysoký vek.

Marta Kubišová (78) sa už teší z očkovania. Návrat na pódiá nie je v hre, táto téma je pre ňu uzatvorená: „Nie. Vedela som, že so svojimi kolenami už nemôžem liezť na javisko. Posledné dve Lucerny som už spievala na barovej stoličke, tak som si povedala takto nie – a skončila som,” povedala v rozhovore pre portál extra.cz. Spev jej vraj nechýba. Občas si pustí rádio, ale uprednostňuje ticho. Plánuje vydať knihu. Ešte však nenadišiel správny čas, pretože i keď je na dôchodku, nestíha, hoci zvoľnila tempo: „Musím uberať. Jeden deň povysávam, ale prach môžem utrieť až na ďalší deň. Nejde to naraz. Musím si odpočinúť. Zo začiatku, kým som si zvykla, že sily ubúdajú, som z toho bola hrozne vykoľajená,” posťažovala sa pre extra.cz.

Problémy z vianočiek

Speváčka trpela cukrovkou. Doplatila na sladké pečivo: „Dostala som ju z vianočiek. Krátko po infarkte som začala veľmi chudnúť a niekto mi ich poradil. Tlačila som sa vianočkami a urobila som si tak nábeh na cukrovku. Ale už je to za mnou.” Marta Kubišová neváhala odpovedať ani na otázku, ako to v mladosti mala s nápadníkmi. Skromne tvrdí, že z nej nešaleli: „Hlavne sa ku mne nedostali a naviac som bola, s prepáčením, sliepka. Ani keď po mňa jeden Nemec prišiel trikrát, nechápala som to. Mali sme oveľa menej skúseností ako dnešná generácia,” uzavrela pre portál.

Zdroj: profimedia

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Zaujímavosti