eReport.sk
Leona Machálková sa vzdala alkoholu, foto: profimedia

Speváčka Leona Machálková sa vzdala alkoholu na tri mesiace. Je chorá?

Rada si dala viac ako iba jeden pohár vína. Teraz je na suchu. Umelkyňa chce vydržať bez tejto neresti až tri mesiace.

Zapojila sa do kampane Suchý február a vzdala sa alkoholu. Lenže česká speváčka Leona Machálková (53) chce vydržať až do Veľkej noci. „Očistiť sa od alkoholu cibrí zmysli. Telo si to zaslúži. Mám s tým najlepšie skúsenosti,” priznala českému Blesku. Vysvetlila, prečo sa tento rok rozhodla pridať k skupine ľudí, ktorí sa zapojili do spomínanej kampane: „Lepšie sa mi spí. Viac ma to ťahá k najrôznejším aktivitám a večer ku knižke, pretože mám dosť energie. Aj tú knižku musí človek čítať s čistou hlavou. To s vínom nejde dokopy,” vysvetlila.

Lepšia figúra?

Okrem toho si pochvaľuje, že bez vína efektívnejšie chudne. Tento efekt sa však ešte nedostavil: „Keď si nedám pohár vína, tak mám väčšiu chuť na sladké. Aktuálne mám v chladničke asi štyridsať trubičiek od mojej mamy, takže ďakujem, maminka.” Napriek tomu sa drží na uzde: „Keď uberiem cukry z vína, tak mi chýbajú. Som ale natoľko rozumná, že si potom dám len jednu sladkú trubičku. Keďže mám rada ovocie, dám si napríklad grep,” vysvetlila. Tvrdí, že po takomto mesačnom detoxe, keď si pripije, nebadá, že by sa rýchlejšie opila: „Som moravské dievča. Dám si dva poldecáky, do každej nohy jeden, ale nepociťujem, že by tá pauza so mnou niečo urobila. Nemotám sa. Som už naviac veľké dievča,” dodala.

Spomína

Speváčke pred takmer štyrmi rokmi zomrel životný partner a otec jej syna, Bořek Šípek. Spomína na neho každý deň. „Človek sa časom uvoľní, ale strata trvá. Moja mama často hovorila, že niektoré detaily, ktorými Bořek svoje diela ozvláštňoval, by od chlapa nečakala,” spomína na prácu dizajnéra a architekta. „Ako Blíženec mal pochopenie pre mužský aj ženský svet. Ja ako jeho partnerka som si naozaj na nedostatok lásky nemohla sťažovať. Doposiaľ zostáva mužom môjho života, aj keď sa teším, že ešte nejakého sympaťáka urobím šťastným,” vyznala sa pred časom. „Chýba nám jeho humor i to, s akou gráciou a pokojom riešil stresové situácie. To mi veľmi chýba. Ešte musím povedať, že mi chýba Bořkove varenie. Ja varím síce rada, ale jeho umenie určite nikdy nedosiahnem. Bola to jeho vášeň, z každej dovolenky sme si viezli dve, tri kuchárske knihy, zaujímal sa o gastronómiu v dobe, keď to ešte nebolo také populárne, a pretože bol mlsný a rád jedol, tak nielenže vedel oceniť dobré jedlo, ale vedel ho aj vytvoriť a ponúknuť. Ako mal guráž v designe, tak ju mal aj v kuchyni,” vyznala sa pre idnes.cz

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy