eReport.sk
Lea Danis, foto: archív L.D.

Speváčka Lea Danis pre pandémiu korony zmeškala svadbu najlepšej priateľky

Pandémia koronavírusu vzala aj slovenskej speváčke Lei Danis možnosť spievať naživo. A to aj na svadbe najlepšej priateľky z detstva. Namiesto toho jej napísala dojímavú pieseň – Všetko máš.

Slovenská speváčka a hudobná producentka Lea Danis počas koronakrízy opäť víri hladinu hudobnej scény. Po sérii anglických skladieb, vrátane úspešného tanečného singlu Follow (2019), sa kráska vrátila k slovenčine a výsledkom je zamilovaný singel, doposiaľ jej najintímnejšia hudobná výpoveď Všetko máš. Precítená skladba je svadobným darom pre priateľku z detstva. Jej svadbu však Lea nakoniec pre koronakrízu zmeškala.

Inšpiráciou k piesni bola slovenskej speváčke priateľka z detstva, ktorá ju raz na káve požiadala o pieseň na jej svadbu. „Strašne ma tým dojala, možno o tom doteraz ani nevie. Pre mňa ako umelca je to najväčšia pocta,” prezradila speváčka, ktorá mala pôvodne spievať na svadbe aj naživo. Nakoniec sa svadby pre pandémiu koronavírusu osobne nemohla zúčastniť. „Preplakala som skoro celý deň,” spomína si blondínka. „Pre niekoho to je možno smiešne, ale ja som jedináčik a priateľstvo pre mňa veľa znamená. Prísť o takéto momenty pre pandémiu som považovala za obrovskú krivdu a nespravodlivosť. No práve preto, že som nemohla prísť na sobáš osobne, som tú skladbu jednoducho musela dorobiť. Nechcela som ju sklamať,” prezrádza rodáčka z Humenného o novinke Všetko máš.

Speváčka Lea Danis je tehotná, foto: archív L.D.

„Rodinnú premiéru” tak mal singel na svadbe bez Ley. „Malo to byť prekvapenie, keďže kamoška už s piesňou ani nerátala. Jej brat mi na diaľku pomohol toto celé pripraviť a na svadobnom tanečnom parkete tak song zaznel po prvýkrát. Keď som potom videla na videu, ako jej pribehlo dievčatko doniesť vreckovku, aby si poutierala slzy, nič viac som nepotrebovala. Plakala som s ňou ako malé decko. Je krásny pocit rozplakať nevestu,” dodala so smiechom hudobníčka.

Lea Danis s manželom, foto: archív L.D.

Ako naznačuje videoklip k piesni, skladba je aj akousi spomienkou aj na svadobný deň samotnej speváčy. „Nerada ukazujem svoje súkromie, verím, že je to veľmi intímna časť môjho života. Ale tu som cítila, že by bolo fajn podeliť sa s odkazom lásky a pripomenúť si v tejto ťažkej dobe, čo je v živote skutočne dôležité. Niekedy na to pri tom tlaku zabúdam,“ uzavrela bývala modelka, ktorá do klipu zahrnula zábery zo svojho sobáša na Srí Lanke. V tom čase tam žila malý sen, keď pracovala ako fitmodelka pre Victoria’s Secret. V klipe nechýbajú ani nádherné zábery samotného ostrova pri Indii, kde speváčka prvýkrát speváčka ukázala svoju lásku. Klavírnu pasáž ku skladbe nahral talentovaný hudobník a producent Jožko Kovalčík, ktorý sa objavuje na pódiu napríklad po boku speváka Tomáša Buranowskeho. Gitarovú pasáž doplnil Tibor Dragon, košický hudobník a líder elektronickej indie kapely The Paper Dragon. O mix a master sa postarali Švéd Simon Jacobsson a Slovák Pavol Jeňo z Undergroove Studio. Vizuál ku klipu sa nakrúcal v štúdiu v Bratislave za prísnych bezpečnostných opatrení. „Chlapci mali celý čas rúška na ústach, ja som ako jediná mohla, chvalabohu, voľne dýchať, ale aj to len pri mejkape a priamo pred kamerou. Je to naozaj na hlavu, keď človek reálne pracuje v kreatívnom priemysle a celé je to o emóciách a vizuále. A vy sa ani poriadne nemôžete navzájom vidieť,” povedala autorka textu, ktorá réžiu a vizuál zverila do rúk mladého šikovného kameramana a režiséra Antona Gráfa. „Celý produkčný tím sme boli vlastne my dvaja, haha. Milujem takého spolupráce, kde je viac kreativity, osobných rozhovorov, náhod a umeleckého prepojenia, ako keď je všetko nalinajkované a také nejaké umelé,” prezradila Lea, ktorá sa do procesu zapojila v poslednej fáze aj ako postproducentka.

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.