eReport.sk
Katarina Koščová s manželom sú už zaočkovaní, foto: profimedia

Speváčka Katarína Koščová je už zaočkovaná. Mala na to nárok?

Víťazka speváckej súťaže SuperStar sa pred pár dňami nechala s manželom zaočkovať. Vysvetlila, ako a prečo sa k vakcíne dostali.

Uplynulo už 15 rokov, čo sa Katarína Koščová (38) stala víťazkou súťaže Slovensko hľadá SuperStar. Umelkyňa sa pred desiatimi rokmi vydala za svojho manažéra a spriaznenú dušu Michala Pivovara. Usadili sa v dedinke Kuková neďaleko Prešova a v útulnom dome spolu vychovávajú dve deti. Prvorodený syn Adam je už školák – druhák, dcéra Anna bude mať o pár dní tri roky. K domu na vidieku prišla pomerne nečakane. Keď sa so svojím mužom Michalom zhodli, že chcú bývať na dedine, hľadali niečo vhodné v okolí Prešova. Takmer si už vybrali, keď im kamarátka nečakane ponúkla dom po svojom dedovi v obci Kuková.

Rodina si ho zariadili podľa vlastného vkusu. Je plný kníh, dýcha naturálnosťou. Na prvý pohľad badať, že manželia preferujú drevo pred kameňom, kachličkami či plastom. Zo svojho bydliska sa vybrali na očkovanie mimo svojho bydliska. Speváčka sa rozhodla verejne priznať k vakcinácii a vysvetliť jej dôvody. Zrejme preto, aby nedopadla ako Dominika Cibulková.

Ušlo sa im

„V nedeľu o 10:50 nás s mužom zaočkovali. Sme chronickí pacienti a nahlásili sme sa do očkovacieho centra ako náhradníci. Hneď nás brali. Lebo ľudia sa z očkovania húfne odhlasovali, alebo neprišli,” čo bola zrejme reakcia na nedávne úvahy, či je vakcína AstraZeneca bezpečná. „Rozumiem strachu úplne, žijem v dobe, keď je sa čoho báť. Akurát som si povedala, že sa budem riadiť číslami, faktami. A tie sú jasné,” vysvetlila svoje kroky. „Čiže máme cez 119 miliónov Covid pozitiv od začiatku pandémie a cez 2,6 milióna mŕtvych. A máme cez 325 miliónov zaočkovaných a ťažkých alergických reakcií a úmrtí, ktoré sa rátajú v desiatkach,” pokračovala. „Chápem, že sa bojíte. Ale očkovanie je jediná šanca, ako z tohto marazmu von. Nedá sa žiť vo svete plnom lockdownu, preplnených nemocníc, zatvorených prevádzok, keď ľudia prichádzajú o prácu a deti nemôžu chodiť do škôl. A my máme cestu von. Len si postavte na misku váh, čo je pre vás väčšie riziko. Ja chcem späť svet, v ktorom som žila pred pandémiou,” vyhlásila.

Triaška a horúčka

Priznala, že po vpichu mala zlé stavy, ale prešli: „Zaočkovaní sme boli vakcínou AstraZeneca. Mala som všetko od zimnice, bolestí svalov, hlavy, teploty. Môjho muža bolela ruka a mal triašku asi desať minút. Dnes sme ok. Beriem to tak, že je to v zásade normálna reakcia. Keď očkujeme deti povinným očkovaním, toto očakávame bežne. Aj nás na to pediatri chystajú.” Na záver odporučila speváčka z vlastnej skúsenosti, že najlepšie fungujú veľkokapacitné očkovacie centrá.

V GALÉRII NÁJDETE FOTOGRAFIE Z INTERIÉRU ICH MALEBNÉHO VIDIECKEHO DOMU

Zdroj: instagram

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Speváčka Katarína Koščová je už zaočkovaná. Mala na to nárok?

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti