eReport.sk
foto: facebook D. K.

Hrdinom dnešnej doby poďakovali aj bratislavskí motorkári

Do projektu Ďakujeme hrdinom dnešnej doby sa pridali aj motorkári z Bratislavy. Už po druhýkrát usporiadali akciu, ktorej výsledkom je obdarovanie. V prvom prípade priniesli darčeky malým pacientov na detskej onkológii, ktorým bolo počas pandémie odopreté stretnúť sa so svojimi najbližšími. Tentokrát sa vybrali do ulíc a navštívili odberové miesta, policajné hliadky či vodičov mestskej hromadnej dopravy.

Traja motorkári Marek, Michal a Dano sa rozhodli, že nakúpia ovocie, vyrobia darčeky a obdarujú hrdinov dnešnej doby, aby vyčarili úsmevy na ich tvárach. Vydezinfikovali kuchyňu, seba a všetko čo sa dalo, umyli a očistili ovocie, ktoré nakrájali na neuveriteľných 900 kúskov a všetko to ponamáčali do lahodnej čokolády, ktorú, ako sa patrí, rozpustili vo vodnom kúpeli. Všetci traja si rozdelili prácu tak, že za 5 hodín bolo všetko hotové a mohlo to poputovať do chladničky, aby čokoláda stuhla. Na druhý deň ráno sa opäť všetci traja stretli a kúsky ovocia obalené v čokoláde pekne naaranžovali do celofánového balíčka. K pochúťkam pridali aj hrnček s tričkom. Všetko to uviazali peknou stuhou a balíček pre hrdinov dnešnej doby bol na svete.

Podarilo sa im vyrobiť 30 balíkov, ktoré bolo treba už len rozniesť. Keďže počasie nedovoľovalo jazdu na motorke, poslúžilo na to veľké auto a vydali sa na cesty. Prvá zastávka bola v Starom meste na Cukrovej ulici, následne pokračovali na Drieňovú, NsP Ružinov, BSK, parkovisko cintorín Vrakuňa, kde práve odberový tím mal obedovú prestávku. Po ceste stretli hliadku PZSR a tak šup balíček aj im, nech si osladia službu. Potom pokračovali na letisko. Odtiaľ sa vybrali naspäť do Starého mesta na Rázusovo nábrežie, do Propelleru.

A balíčky sa minuli. Po ukončení akcie už začali plánovať ďalšiu. Čo to bude? Nechajme sa prekvapiť. Ak bude lepšie počasie, tak ich snáď stretnete, ako rozdávajú darčeky. A možno aj vo februári a na motorkách.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hrdinom dnešnej doby poďakovali aj bratislavskí motorkári

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php