eReport.sk
Foto: tasr

Špecializovaný trestný súd rozhoduje o Kičurovi

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku rozhoduje o predĺžení väzby obvinenému bývalému šéfovi Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) Kajetánovi Kičurovi.

Kajetána Kičuru krátko pred 8.30 h eskortovali do Pezinka z ústavu z Banskej Bystrice. V polovici júla mu Najvyšší súd (NS) SR zamietol sťažnosť voči rozhodnutiu ŠTS, pracovisko Banská Bystrica, ktorý ho ponechal vo väzbe. Sťažnosť zamietol ako nedôvodnú. Stíhaný je pre pokračovací, obzvlášť závažný zločin, prijímania úplatku v súbehu s pokračovacím obzvlášť závažným zločinom legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Predtým (23. apríla) ho sudca ŠTS vzal do takzvanej kolúznej väzby. Kajetán K. bol predsedom SŠHR. Nová vláda ho odvolala koncom marca. Dôvodom boli pochybenia pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu. Obvinený odmieta obvinenia súvisiace s uzavretím zmlúv SŠHR, ako aj podozrenia spojené s dvoma bytmi, ktoré kúpil jeho syn.

Národná kriminálna agentúra začala ešte v marci trestné konanie pre medializované informácie o pochybeniach SŠHR pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 a kúpe bytov na Konventnej ulici v Bratislave.

Na stíhanie Kajetána Kičuru, ako sudcu z Okresného súdu v Čadci s pozastavenou činnosťou sudcu, musel dať súhlas Ústavný súd (ÚS) SR v Košiciach. Ten súhlasil 22. apríla. Vyhovel tak vtedy žiadosti bývalého generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Špecializovaný trestný súd rozhoduje o Kičurovi

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti