eReport.sk
Účastníci festivalu Els Enfarinats v španielskom meste Ibi pri Alicante 28. decembra 2021. Foto: tasr

Španielsko zatiaľ nezavedie celoplošné opatrenia proti omikronu

Španielsky premiér Pedro Sánchez nateraz vylúčil opätovné zavedenie celoplošných obmedzení v reakcii na šírenie nového koronavírusového variantu omikron. Informovala o tom v stredu agentúra AP.

Premiér s odvolaním sa na oficiálne údaje zdôraznil, že hoci sa omikron šíri rýchlejšie než predchádzajúce varianty, všeobecne vyvoláva miernejšie príznaky. Španielske zdravotníctvo preto podľa neho nie je vystavené takej záťaži ako v prvých fázach pandémie. Premiér takisto pripomenul, že v krajine je proti koronavírusu zaočkovaných viac ako 80 percent obyvateľov. “Je jasné, že sme v zásadne odlišnej situácii,” povedal premiér počas koncoročnej tlačovej konferencie. “Sme lepšie pripravení čeliť variantu omikron,” dodal.

“Pred náporom COVID-19, ktorý v súčasnosti zažívame, máme istoty, ktoré sú podporené vedeckými poznatkami aj našou vlastnou skúsenosťou,” napísal Sánchez na Twitteri, pričom zdôraznil dôležitosť očkovania, preventívnych opatrení a jednotného postupu zainteresovaných inštitúcií. Panel pozostávajúci z vedúcich predstaviteľov jednotlivých španielskych autonómnych spoločenstiev a zdravotníckych úradov sa bude zaoberať návrhom na skrátenie povinnej izolácie pre osoby, ktoré majú pozitívny test, no neprejavujú sa u nich príznaky ochorenia COVID-19. Španielske úrady by túto izoláciu chceli skrátiť na 10 dní. Takýto krok už urobili ďalšie krajiny vrátane Grécka a USA, pripomína AP.

Premiér v utorok na Twitteri napísal, že 80 percent obyvateľov Španielska vo veku nad 60 rokov je už zaočkovaných aj treťou dávkou vakcín, čo predstavuje viac ako 13 miliónov ľudí.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Španielsko zatiaľ nezavedie celoplošné opatrenia proti omikronu

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti