Liga národov, foto:instagram

Španielsko pokorilo Nemecko a postúpilo, Chorvátsko – Portugalsko 2:3

Futbalisti Španielska postúpili na finálový turnaj Ligy národov 2020/2021. V utorňajšom domácom stretnutí záverečného 6. kola pokorili Nemcov vysoko 6:0 aj vďaka hetriku Ferrana Torresa. V tabuľke 4. skupiny A-divízie obsadili prvé miesto so ziskom 11 bodov.

Španieli sa v Seville ujali vedenia v 17. minúte, Alvaro Morata otvoril skóre hlavičkou po rohovom kope. Po vyše polhodine hry dosiahol svoj prvý zásah v zápase Torres, ktorý dorazil do siete odrazenú loptu. Domáci stihli do prestávky pridať aj tretí gól, Rodri napodobnil gólovú hlavičku Moratu z úvodu. Po zmene strán pokračovalo utrpenie Nemcov, brankár Manuel Neuer opäť inkasoval v 55. minúte, Torres sa tentoraz presadil strelou s prispením žrde. Hetrik skompletizoval v 71. minúte, keď mu nezištne prihral Fabian Ruiz a Torres zakončil do odkrytej bránky. V závere riadneho hracieho času spečatil výsledok striedajúci Mikel Oyarzabal. Nemecko po debakli skončilo na druhom mieste s deviatimi bodmi. Zápas medzi trojbodovým Švajčiarskom a treťou Ukrajinou, ktorá má na konte šesť bodov, sa neodohral pre prípady koronavírusu v tíme hostí, ktorému hrozí kontumácia.

V 3. skupine A-divízie už mali istú účasť na finálovom turnaji úradujúci majstri sveta Francúzi. Na vlastnom trávniku zdolali Švédov 4:2, keď sa dvakrát presadil Olivier Giroud a jeden gól pridali Benjamin Pavard aj striedajúci Kingsley Coman. Francúzsko vyhralo skupinu so šestnástimi bodmi, obhajcovia trofeje v LN z Portugalska skončili na druhom mieste so ziskom 13 bodov. Chorvátsko sa udržalo medzi elitou napriek domácej prehre 2:3 s Portugalskom. Tretie Chorvátsko aj posledné Švédsko získali tri body, o zostupujúcom do B-divízie rozhodlo skóre.