eReport.sk
Španielska polícia v Madride kontroluje doklady mladého muža.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com/raul revuelta

Španielska polícia zatkla muža, ktorý zrejme nakazil 22 ľudí koronavírusom

Polícia na španielskom ostrove Malorka zatkla 40-ročného muža na základe podozrenia z trestného činu ublíženia na zdraví po tom, ako údajne nakazil 22 osôb koronavírusom SARS-CoV-2. Informoval o tom v sobotu denník El País.

Osem osôb sa nakazilo priamo prostredníctvom kontaktu s mužom na pracovisku alebo v telocvični, ktorú navštevoval. Ďalších 14 ľudí sa nakazilo nepriamo.

Nerešpektoval upozornenia kolegov

Vyšetrovanie celého prípadu sa začalo v januári, keď odhalili ohnisko nákazy v meste Manacor na Malorke. Na jednom pracovisku zaznamenali viacero infikovaných osôb. Niektorí z pracovníkov upozornili, že jeden z ich kolegov mohol tajiť nákazu ochorením COVID-19 a označili ho za možný zdroj nákazy, píše na svojej webovej stránke denník El País.

Muž podľa AFP nerešpektoval upozornenia kolegov a vedenia a navštevoval pracovisko aj napriek tomu, že sa uňho prejavovali príznaky ochorenia. PCR test absolvoval až neskôr, no aj počas čakania na výsledok naďalej chodil do práce a do telocvične.

Nikto z nakazených neskončil v nemocnici

Výsledok mužovho testu bol pozitívny a následne ochorenie potvrdili aj u piatich jeho kolegov a troch ľudí, s ktorými prišiel do kontaktu v telocvični. Nakazené osoby ochorenie preniesli aj na niektorých svojich rodinných príslušníkov. Stav ani jednej z 22 mužom nakazených osôb si podľa polície nevyžadoval liečbu v nemocnici.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport