eReport.sk
WA 18 Van Horn - Na snímke štart znovupoužite¾nej suborbitálnej rakety New Shepard, ktorú vyvinula spoloènos Blue Origin miliardára Jeffa Bezosa, úspešne odštartovala o 15.12 h SELÈ zo základne neïaleko mesteèka Van Horn v americkom Texase v utorok 20. júla 2021. Na palube vesmírneho plavidla je okrem Jeffa Bezosa aj jeho brat Mark a ïalší dvaja ¾udia. Prvým z nich je 18-roèný Oliver Daemen, ktorý sa má sta vôbec najmladším èlovekom vo vesmíre. Do vesmíru s Daemenom a bratmi Bezosovcami poletí aj 82-roèná americká letkyòa Wally Funková, ktorá sa zase stane najstarším èlovekom vo vesmíre.Raketa New Shepard sa na cestu vydala iba devä dní po tom, ako sa na svoju vlastnú misiu vydal zakladate¾ spoloènosti Virgin Galactic Richard Branson. FOTO TASR/AP Blue Origin's New Shepard rocket launches carrying passengers Jeff Bezos, founder of Amazon and space tourism company Blue Origin, brother Mark Bezos, Oliver Daemen and Wally Funk, from its spaceport near Van Horn, Texas, Tuesday, July 20, 2021. (AP Photo/Tony Gutierrez) *** Local Caption *** prvý let s ¾udskou posádkou

Soul: Severná Kórea odpálila ďalšiu neidentifikovanú strelu

Severná Kórea v utorok ráno odpálila do Japonského mora ďalšiu neidentifikovanú strelu. Informovala o tom agentúra Jonhap s odvolaním sa na generálny štáb juhokórejskej armády, ktorý nešpecifikoval, o akú strelu šlo a aký mala dolet.

Japonská pobrežná stráž zasa uviedla, že KĽDR údajne odpálila smerom k Japonskému moru balistickú raketu. Stráž tiež varovala rybárske plavidlá v oblasti pred rizikom padajúcich trosiek. Agentúra AP konštatovala, že Pchjongjang zjavne pokračuje v  sérii testov svojich zbraní. Ich cieľom zrejme je vyvinúť tlak na Washington a Soul kvôli rokovaniam o denuklearizácii Kórejského polostrova, ktoré už viac dva roky stoja v mŕtvom bode.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Soul: Severná Kórea odpálila ďalšiu neidentifikovanú strelu

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport