eReport.sk
Útok Sorosových mimovládok
George Soros na "turné" v Bratislave. Foto: tasr

VIDEO Soros sa v roku 1995 takmer stal na Slovensku neželanou osobou! Naznačil, že sme fašisti

Soros neželanou osobou? V júli 1995 to medzi globálnym oligarchom Georgeom Sorosom a Slovenskou republikou naozaj vrelo. Vtedajšia vláda Vladimíra Mečiara na čele s HZDS dokonca žiadala, aby Slovensko Sorosovi zamedzilo prístup do krajiny a urobilo z neho neželanú osobu. Na adresu našej krajiny sa totižto vyjadril viac ako hanlivo. Dnes, kedy je Sorosova úloha vo svetovej politike a ekonomike aktívne spochybňovaná pre jeho vek, sa na jeho slová z ekonomického fóra v Crans Montane zabúda.

Soros neželanou osobou?

Soros podľa dobovej reportáže televízia Nova na fóre povedal, že v niektorých reformujúcich krajinách sa kombináciou nacionalistických ideológií so záujmami veľkého biznisu vytvárajú podmienky pre vznik fašizmu, teda uzatvorenie spoločnosti. Oligarcha na fóre taktiež vymenoval niektoré krajiny, ktorých sa tieto výroky týkajú. A zaradil medzi ne Slovensko.

Tvrdá reakcia Mečiara a Slotu

Reakcia vtedajších politikov na seba nenechala dlho čakať. Okrem celej strany HZDS zareagoval aj vtedajší líder Slovenskej národnej strany Ján Slota. Ten bol zo Sorosových slov značne zhrozený. „Je to nehoráznosť z jeho strany. A to čo robí proti Slovenskej republiky sa nedá inak vyjadriť, len že vyvoláva vo mne skutočne hnus,“ uviedol Slota.

Zdroj: TikTok

Video sa teraz šíri sociálnou sieťou Tik Tok. Jeho tvorcovia chcú zjavne slovenskú spoločnosť upozorniť, že Soros nikdy nebol vo svojej svetovej politike tak pasívny, ako sa nás snažia na Slovensku presviedčať viacerí súčasní pravicoví, alebo progresívni politici. Pravdou je, že sa vo verejnej diskusii často zabúda na to, že vplyv veľkého kapitálu na politiku prostredníctvom peňazí nie je v demokracii zrovna najželanejším javom. Taktiež sa zabúda na to, že aj starší oligarchovia majú pravdepodobne svojich nasledovníkov. Uznať však treba aj to, že v súčasnosti nie sú dôkazy o priamom vplyve Sorosa na Slovensko. Pôsobí tu ale mimovládna organizácia Open Society Foundation, ku ktorej sa Soros evidentne a otvorene priznáva.

Bojoval proti Mečiarovi aj proti britskej libre

O jeho vplyve hovorí aj otec predsedu Progresívneho Slovenska Martin Milan Šimečka. Ten tvrdí, že Sorosa považuje za priateľa. Zároveň dodáva, že sa Soros pričinil o porazenie Mečiara a o špekulácie na svetovom menovom trhu.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Soros sa v roku 1995 takmer stal na Slovensku neželanou osobou! Naznačil, že sme fašisti

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php