eReport.sk
Soňa Skoncová. Majú za ňu náhradu, foto: profimedia

Soňa Skoncová o materstve: Je to cesta, na ktorej občas zablúdim

Bývalá modelka a moderátorka TV JOJ Soňa Skoncová (34) prehovorila o materstve. Priznáva, že vôbec nie je jednoduché a plač niekedy môže aj liečiť.

Soni, pred pár mesiacmi ste sa stali mamou. Ako sa vám materstvom zmenil život?

Človek by mal k zmenám v živote pristupovať s odvahou a trpezlivosťou. Po devätnástich rokoch sa z nás stala rodina, sme doma štyria vrátane nášho psíka a život je zrazu intenzívnejší. S príchodom syna Robka je moje srdce naplnené láskou, hlbokou a nezištnou. Som vďačná za zázrak života, ktorý prežívame. Okrem toho do nášho života pribudol strach, neistota, únava, čo je pochopiteľné, ale mám pocit, že sa o tom málo hovorí.

Žene sa po tehotenstve a po pôrode zmení aj telo a postava. Ako vnímate tieto zmeny? Ste so sebou spokojná?

Pri tejto otázke ma vždy pichne pri srdci. Na mojom profile čítam otázky typu koľko kíl máš ešte na sebe, ale málokto sa ma opýta, ako sa cítim. Myslím, že viac ako svojej postave, by sme mali po pôrode venovať pozornosť myšlienkam v hlave. Popôrodná depresia sa vyskytuje čoraz častejšie u žien i mužov.

Zdieľanie je prvá pomoc pri náraste nepríjemných pocitov. To je dôvod, prečo opisujem na mojom instagramovom profile so 160-tisíc sledovateľmi aj náročnejšie chvíle, ktoré prežívame. Zamyslí sa človek niekedy nad tým, čo by dali ženy, ktoré nemôžu otehotnieť za strie, ktoré vznikajú s nárastom tehotenského bruška?

Zmeny na tele sú prirodzené. U mňa je dôležité, aby som sa dobre cítila vo svojom tele, aby som bola zdravá, aby som mala dostatok energie. Vyvážená strava, pravidelný pohyb, láskyplné vzťahy a radosť zo života sú ingrediencie k mojej spokojnosti.

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport