eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Foto: tasr/ap

Šokujúce správy britského denníka: Na Ukrajine je skupina žoldnierov s rozkazom zavraždiť Zelenského!

V ukrajinskej metropole Kyjev operuje viac ako 400 ruských žoldnierov, ktorí dostali z Kremľa rozkaz zlikvidovať ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a jeho vládu a pripraviť pre Moskvu pôdu na prevzatie kontroly. Napísal to vo svojom pondelkovom vydaní britský denník The Times bez uvedenia zdroja.

Skupina žoldnierov bojujúca za ruské záujmy

Vagnerova skupina (v zahraničí známa pod označením Wagner Group) je fakticky súkromná armáda, ktorá podľa Západu bojuje za záujmy Kremľa v rôznych zónach konfliktov vo svete. Komando vagnerovcov podľa denníka The Times priletelo pred piatimi týždňami z Afriky na Ukrajinu s rozkazom odstrániť Zelenského vládu, a to výmenou za „zaujímavý“ finančný bonus. Informácie o ich výsadku sa dostali k ukrajinskej vláde v sobotu ráno, napísali The Times.

Kyjev vyhlásil tvrdý zákaz vychádzania

O niekoľko hodín neskôr Kyjev vyhlásil 36-hodinový „tvrdý“ zákaz vychádzania, aby v meste pochytal ruských sabotérov. Vedenie mesta súčasne varovalo civilistov, že v prípade porušenia tohto zákazu – s výnimkou presunov do krytov civilnej obrany a iných útočísk – bude daná osoba považovaná za agenta Kremľa a môže byť „zlikvidovaná“.

Bude vás zaujímať:

  1. Roman Mikulec (OĽaNO) prichádza na rokovanie Bezpečnostnej rady SR v Bratislave 26. januára 2022.

Vlani v decembri Európska únia uvalila na tzv. Vagnerovu armádu sankcie, ktoré zahŕňajú zmrazenie majetku a tiež zákaz udeľovania víz potrebných na vstup do krajín EÚ. Rovnaké reštriktívne opatrenia boli zavedené aj voči ôsmim jednotlivcom a trom firmám spojeným s touto polovojenskou organizáciou.

Zdroj: tasr/thetimes


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šokujúce správy britského denníka: Na Ukrajine je skupina žoldnierov s rozkazom zavraždiť Zelenského!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti