eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Šokujúce čísla: Chcete patriť medzi najbohatších Slovákov? TOTO je suma, ktorú musíte mať

Rozdiel medzi bohatou vrstvou obyvateľstva a tými, ktorí si dovolenku v zahraničí nemôžu dovoliť každý mesiac alebo vôbec je radikálny. A nie len na Slovensku. Zahraničný portál uverejnil presné čísla a percentá, koľko by človek musel mať našetrené, ak by chcel byť zaradený medzi najbohatších ľudí v danej krajine. Z tých súm sa vám zatočí hlava!

Biznisovo-ekonomický web s názvom Boomerang vychádzal zo štúdie Wealth Report 2021, pod záštitou britskej spoločnosti Knight Frank. Tá sa zaoberá najmä poradenstvom v oblasti nehnuteľnosti po celom svete. Tentokrát sa však zameral na finančné rozdiely medzi bohatými ľuďmi, priemernými a tými, ktorí trpia finančnou núdzou. Nepridala k tomu ani pandémia: „Pandémia zväčšila priepasti medzi bohatými a chudobnými národmi. Vstupný bod pre najbohatšie 1% Monaka je takmer 400-krát väčší ako v Keni. Svetová banka odhaduje, že 2 milióny ľudí v tomto africkom štáte upadlo do chudoby kvôli kríze Covid-19.”

Len pre zaujímavosť si minulý rok 500 najbohatších ľudí sveta na svoje konto pripísalo 1,8 bilióna dolárov. Prvé miesta obsadili technologické mozgy, medzi ktoré patrí Elon Musk alebo Jeff Bezos. Koľko by ste teda museli mať na účte, aby ste patrili medzi najmajetnejších Slovákov alebo boháčov v iných krajinách?

Kde by ste museli mať najväčší majetok?

Prvú priečku obsadilo Monako, kde by človek, aby patril medzi 1% najbohatších v krajine, musel mať osem miliónov dolárov. Hneď za ním sa umiestnilo Švajčiarsko, kde sa suma vyšplhala na 5,1 milióna eur a USA, kde je potrebné vlastniť 4,4 milióna dolárov.

Na štvrtom mieste sa ocitol Singapur a za ním, približne s rovnakou sumou Austrália, Nový Zéland a Hong Kong, kde človek musí mať približne 3 milióny eur. Ostatné krajiny sa pohybujú pod dva milióny dolárov. Zaujímavosťou je, že v Rusku vám stačí len 400 000 dolárov.

Zdroj: Bloomberg

Koľko potrebujete na Slovensku?

Rebríčku sa bližšie na zúbok pozrel analytik a spoluzakladateľ INESS (Inštitút ekonomických a spoločenských analýz) Juraj Karpiš. Ten na sociálnej sieti uviedol, že ak by niekto chcel patriť medzi 1% najbohatších Slovákov, musel by sa jeho majetok vyšplhať na sumu prilbižne 600 000 eur, čo predstavuje viac ako 705 000 dolárov. Pre porovnanie, je to omnoho menšia suma ako tá, ktorú musíte mať v Rusku.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šokujúce čísla: Chcete patriť medzi najbohatších Slovákov? TOTO je suma, ktorú musíte mať

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport