Hráči FC Lorient, foto:ig/ligue1

Šokujúca prehra PSG a gólové hody v Breste, to všetko prinieslo 22. kolo Ligue 1

Futbalisti Paríža St. Germain prekvapujúco prehrali v nedeľnom zápase 22. kola francúzskej Ligue 1 na ihrisku osemnásteho Lorientu 2:3.

O víťazstve domácich rozhodol v druhej minúte nadstaveného času Teremas Moffi, majstrovi nepomohli ani dva góly Neymara z pokutových kopov. PSG utrpel iba piatu prehru v prebiehajúcej ligovej sezóne, v priebežnej tabuľke je druhý o bod za vedúcim Lyonom.

Lorient si pomohol v boji o záchranu, dosiahol druhé víťazstvo za sebou a za sedemnástym Nantes zaostáva už iba o skóre. V ďalšom zápase hráči AS St. Étienne zvíťazili na pôde OGC Nice 1:0, o ich výhre rozhodol gól striedajúceho Charlesa Abiho z 88. minúty.

Výsledky 22. kola:

OGC Nice – AS St. Étienne 0:1 (0:0)
Gól: 88. Abi

FC Lorient – Paríž St. Germain 3:2 (1:1)
Góly: 36. Abergel, 80. Wissa, 90.+2 Moffi – 45. a 57. Neymar (oba z 11 m)

Racing Štrasburg – Stade Reims 0:1 (0:0)
Gól: 80. Kutesa

SCO Angers – Olympique Nimes 3:1 (2:1)
Góly: 20. Capelle, 35. Coulibaly, 55. Diony – 41. Ripart (z 11 m)

Stade Brest – FC Metz 2:4 (1:1)
Góly: 33. Honorat, 48. Cardona – 36. Boulaya, 73. Sarr, 81. Yade, 87. Vagner (z 11 m)