Hráči SR21, foto:tasr

Sokolíci odvrátili prehru s Ukrajinou a pripísali si víťazstvo na turnaji v Turecku

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov zvíťazili v treťom zápase prípravného turnaja Antalya Cup v Turecku nad rovesníkmi z Ukrajiny 3:2. Mladí Slováci prehrávali už 0:2, ale dokázali troma presnými zásahmi otočiť vývoj stretnutia. Získali v troch dueloch 7 bodov a stali sa víťazmi turnaja.

Zmazali dvojgólové manko

Zverenci trénera Jaroslava Kentoša zdolali v prvom zápase na turnaji Uzbekistan do 23 rokov 2:0, potom remizovali so Severným Macedónskom 2:2, keď tiež dokázali zmazať dvojgólové manko. Po bezgólovom prvom polčase otvoril skóre Michaljo Mudrik v 48. minúte po skvelom individuálnom prieniku v slovenskej šestnástke zakončenom bombou pod brvno. Ukrajina zvýšila v 56. minúte, po centri z pravej strany sa zavesil do vzduchu Bogdan Vjunnik a hlavou nechytateľne upravil na 2:0.

Nestratili nádej a bojovali

Mladí Slováci nerezignovali, v 63. minúte Adrián Kaprálik dorazil do siete loptu, ktorú brankár Ukrajiny vyrazil po dobrej hlavičke Mateja Trusu. O sedem minút už bolo vyrovnané, po rohu sa hlavou v páde presadil Trusa. Slováci neustali v tlaku a po peknej predšestnástkovej kombinácii s narážačkou rozhodol peknou strelou k pravej tyčke o ich výhre Matúš Kmeť.