Španielsky brankár Unai Simon(vľavo) chytá loptu pred Maročanom Youssefom En-Nesyriom, foto:tasr

ŠOK! Španieli padli v osemfinále majstrovstiev sveta. Porazilo ich Maroko!

Futbalisti Maroka sa prvýkrát v histórii prebojovali do štvrťfinále MS. V utorkovom osemfinálovom dueli šampionátu v Katare zdolali Španielsko 3:0 v jedenástkovom rozstrele, keď sa v riadnom čase i po predĺžení skončil zápas nerozhodne 0:0.

Historický úspech pre Maroko

Maročania vylepšili svoj doteraz najlepší výsledok, ktorým bola osemfinálová účasť na MS 1986. Svetoví šampióni z roku 2010 Španieli sa tretíkrát za sebou nedostali medzi najlepšiu osmičku turnaja. Brankára Yassinea Bounoua nedokázali na štadióne Education City v Al Rajáne prekonať počas viac ako 120 minút hry a ani v rozstrele, v ktorom nevyužili ani jeden z troch pokusov.

1. Tu je program osemfinále MS
  2. Legendárny tréner Arséne Wenger
  3. Bývalý futbalista Samuel Eto'o napadol fanúšika

Rozhodli penalty

Hráč španielskej Sevilly chytil dva penalty, Pablo Sarabia poslal loptu do žrde. Definitívu pre Maroko zariadil tretím gólom Achraf Hakimi, rodák z Madridu. Vo štvrťfinále sa Maroko stretne v sobotu 10. decembra o 16.00 SEČ v Dauhe s úspešnejším z posledného osemfinále medzi Portugalskom a Švajčiarskom.