eReport.sk
Priestory občianskeho združenia Bystrická Mačačáreň, ktoré sa venuje kastrácii túlavých mačiek
Ilustračná snímka. Foto: tasr

ŠOK Brit ubodal na smrť deväť mačiek, spolu napadol až 16 zvierat! Súd už nad ním vyniesol verdikt

Bývalého pracovníka bezpečnostnej služby z britského prímorského mesta Brighton, ktorý na smrť ubodal deväť mačiek, odsúdili v piatok v súvislosti s týmto činom na päť rokov a tri mesiace odňatia slobody, informovala agentúra AP.

Steve Bouquet (54) bol usvedčený z napadnutia 16 mačiek medzi rokmi 2018 až 2019. Deväť mačiek jeho útok neprežilo. Pojednávania na súde sa v piatok zúčastnili aj viacerí majitelia napadnutých zvierat. Tým sa v zmienených rokoch často stávalo, že nachádzali svoje domáce zvieratá zakrvavené na prahu svojich dverí. Podľa prokurátorky Jayne Cioffiovej “nikto nedokáže pochopiť, čo muža viedlo” k takýmto skutkom.

Muža zachytila bezpečnostná kamera

“Tento prípad je tragický pre všetkých majiteľov (mačiek), ktorých sa dotkol. Steve Bouquet nie len, že vystavil každé zviera hroznému utrpeniu, ale spôsobil tiež ozajstnú traumu ich majiteľom, z ktorých mnohí našli svoje milované domáce zvieratá krvácajúce a ranené,” uviedla Cioffiová.

Bouquet odmieta, že by bol do útoku na mačky zapletený. Zachytila ho však bezpečnostná kamera jedného z majiteľov napadnutých zvierat. Okrem toho prokuratúra uviedla, že u neho našla nôž, na ktorom sa podľa rozboru DNA nachádzala mačacia krv. V telefóne mal tiež uloženú fotografiu mŕtvej mačky.

Spáchal závažnejší trestný čin ako je týranie zvierat

Súd Bouqueta uznal za vinného z toho, že na verejnosti nosil nôž, ako aj zo 16 prípadov ublíženia domácim zvieratám patriacim inými ľuďom. Ide o trestný čin, za ktorý hrozia páchateľov vyššie väzenské tresty než za týranie zvierat.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport