eReport.sk
Kráľovná Alžbeta II.
Kráľovná Alžbeta II., foto: profimedia

Smutné narodeniny Alžbety II.: Nezabudla spomenúť milovaného manžela!

Britská panovníčka Alžbeta II. oslávila včera svoje 95. narodeniny. Významný vek dosiahla v čase keď smútila za zosnulým manželom.

Milovaného muža, s ktorým bola neuveriteľných 73 rokov, spomenula aj v poďakovaní, ktoré v deň jej narodenín zverejnil Buckinghamský palác. „Pri príležitosti mojich 95. narodenín som dostala mnoho správ a želaní, ktoré si nesmierne vážim. Ako rodina sme momentálne v obrovskom smútku a je nám útechou vidieť a počuť hold, ktorí ľudia z celého sveta vzdali môjmu mužovi,“ stojí v prehlásení podpísanom kráľovnou.

Alžbeta II. ďalej poďakovala za podporu a láskavosť, ktorej sa jej v rodine počas smútočného obdobia dostáva. „Hlboko sa nás dotýka a pripomína nám, že Philip mal počas svojho života na ľudí mimoriadny vplyv.“ Budúca kráľovná a princ sa stretli už v roku 1934. Zamilovali sa do seba o päť rokov neskôr, svadbu mali v roku 1947. Mali spolu štyri deti, synov Charlesa, Andrewa, Edwarda a dcéru Annu. Posledná rozlúčka so zosnulým princom Philipom sa konala v sobotu 17. apríla. Na pohrebe mohlo byť zúčastnených len 30 ľudí.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Smutné narodeniny Alžbety II.: Nezabudla spomenúť milovaného manžela!

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti