eReport.sk
Ilustračná snímka, zdroj:shutterstock

Smutná správa: Zomrela spisovateľka hororových a fantasy románov Anne Riceová

Vo veku 80 rokov zomrela v sobotu americká spisovateľka hororových a fantasy románov Anne Riceová, známa najmä svojím románom Interview s upírom, podľa ktorého v roku 1994 vznikol film režiséra Neila Jordana s Tomom Cruisom a Bradom Pittom v hlavných úlohách.

O Riceovej smrti informoval na sociálnych sieťach jej syn Christopher Rice, podľa ktorého jeho matka zomrela v nemocnici v dôsledku komplikácií po cievnej mozgovej príhode. Riceová má širokú základňu priaznivcov a jej knihy patrili v USA medzi najpredávanejšie. Za viac ako 50 rokov svojej spisovateľskej kariéry napísala viac ako 30 románov, z ktorých sa celosvetovo predalo viac ako 150 miliónov výtlačkov.

Okrem svojich upírskych románov Riceová – narodená v írskej katolíckej rodine – napísala aj knihy ako Sviatok všetkých svätých či Sluha kostí, ktoré tvorili základ komiksovej minisérie z roku 2011. Niekoľko kníh zo série The Vampire Chronicles bolo upravených na komiks a manga. Riceová je tiež autorkou erotických fikcií pod pseudonymom Anne Rampling a A. N. Roquelaure, vrátane románu Útek do raja, ktorý bol neskôr adaptovaný ako film.

Narodila sa ako Howard Allen Frances O’Brienová v roku 1941 a vyrastala v meste New Orleans, kde sa odohrávali mnohé z jej románov. Jej otec pracoval pre poštu, ale tvoril aj sochy a písal beletriu. Jej staršia sestra Alice Borchardová sa tiež venovala písaniu, a to hororov a fantasy románov.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Smutná správa: Zomrela spisovateľka hororových a fantasy románov Anne Riceová

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti