eReport.sk
Foto: profimedia

Smutná správa! Zomrela Libuše Šafránková (†68)

Legendárna Popoluška Libuše Šanfránková (†68) navždy odišla! Známa herečka zomrela len dva dni po narodeninách a po náročnej operácií. Jej úmrtie potvrdil syn Josef Abrhám mladší.

Jedna z najkrajších českých herečiek Libuše Šafránková navždy odišla. Jej smrť je šokom pre celé Česko, hoci už predtým herečka bojovala s vážnymi zdravotnými problémami. Libuše Šafránková bola v deň svojich 68. narodenín hospitalizovaná v pražskej Všeobecnej fakultnej nemocnici na Karlovom námestí, kde v utorok podstúpila náročnú operáciu. Podľa syna zomrela v stredu ráno.

Obľúbená herečka v roku 2014 ochorela na rakovinu dýchacieho ústrojenstva. Už vtedy podstúpila náročnú operáciu, pri ktorej jej bol odstránený nezhubný nádor na pľúcach s časťou pľúcneho laloka – neskôr sa uvádzalo, že počas liečby prišla o dobrú pätinu pľúc.

Šafránová v roku 2008 vyhrala anketu Českej televízie Hviezda môjho srdca o najobľúbenejšiu herečku. S manželom Josefom Abrhámom vždy tvorili krásnu dvojicu – a to ako v živote, tak i na televíznych obrazovkách. Dokázali to napríklad v komédiách Vrchní, prchni a Náhrdelník. Boli spolu už od sedemdesiatych rokov. Spolu im to svedčalo aj v pokročilejšom veku.

Kvôli svojej chorobe sa musela naučiť používať injekčnú striekačku, pretože do tej doby mala z ihiel fóbiu. „Mala som najskôr trému, ale sestrička, ktorá m to učila povedala, že si mám myslieť, že napríklad dávam prádlo do práčky. Je to činnosť ako každá iná. A ide o. Musí…,“ priznala hviezdna Popoluška.

Kvôli svojej onkologickej diagnóze počas pandémie ani Libuška, ani jej muž nevychádzali z domu. Covid-19 bol pre herečku priveľmi nebezpečný a tak sa obaja uzavreli pred svetom. Vďaka synovi Josefovi z nich boli štvornásobní starí rodičia na plný úväzok. Rolu babičky si Libuška natoľko užívala, že kvôli nej odmietala všetky filmové role. Naposledy sa na striebornom plátne objavila v roku 2014 v rodinnej komédií Ako sme hrali čiaru. Rodinná pohoda bola pre ňu cennejšia a možno si vďaka ťažkej diagnóze uvedomovala, že s nimi nebude navždy. „Vnúčatá sú moje jedno veľké šťastie,“ prezradila v roku 2015 keď obdržala prezidentskú medailu za zásluhy.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport