eReport.sk
Jaroslav Paška Foto: tasr

Smutná správa. Zomrel bývalý minister Jaroslav Paška

AKTUALIZOVANÉ Vo veku 67 rokov zomrel exminister školstva a bývalý europoslanec Jaroslav Paška. Smutnú správu zverejnila vo štvrtok večer smútiaca rodina na sociálnej sieti politika.

Zdroj: fb/jaroslavpaska

„S neopísateľnou bolesťou v srdciach si Vám dovoľujeme oznámiť, že dnes nás navždy opustil náš milovaný manžel, otec, syn a brat Jaroslav Paška,“ uviedli vo vyhlásení, na ktoré medzi prvými reagoval aj šokovaný predseda parlamentu Boris Kollár. „Smutná správa. Ani uveriť tomu nemôžem. Je mi to veľmi ľúto. Jaro bol kolega, bojovník za národné a konzervatívne hodnoty. Vždy stál na strane národných záujmov. Česť jeho pamiatke,“ povedal šéf národnej rady.

Paška pôsobil v minulosti ako poslanec Národnej rady SR, europoslanec, zastával tiež funkciu ministra školstva. V súčasnosti pôsobil ako prvý podpredseda SNS. K smutnej udalosti sa vyjadril aj predseda národniarov Andrej Danko. „Ťažko sa mi hľadajú slová. Prepáčte, som úplne mimo,“ neskrýval pocity Danko.

Zdroj: fb/jaroslavpaska

Desať rokov sme stáli bok po boku. Nemal som politicky bližšieho priateľa. Bol to jeden úžasne dobrý človek, úprimný a priateľský. Vyjadrujem úprimnú sústrasť rodinke v mene SNS a jej členov. Jaro náš, lúčime sa s tebou. Veľa sme prežili, nikdy som ťa nepočul sa hnevať alebo rozčuľovať sa. Tvoja dobrota a pokoj mi dávali istotu. Stál si pri mne vždy v najťažších chvíľach, bol si mojou oporou a priateľom,“ uviedol šéf SNS.

V minulosti pôsobil Paška aj ako minister školstva. „So zármutkom sme prijali správu, že zomrel Jaroslav Paška. Politik, ale aj minister školstva na prelome rokov 1993/1994. Jeho rodine a všetkým blízkym vyjadrujeme úprimnú sústrasť,“ uviedli z rezortu školstva. Neskôr sa vyjadril aj súčasný minister Branislav Gröhling. „Jaroslav Paška bol štyri roky mojím parlamentným kolegom,“ zaspomínal si. „Aj keď sme obaja stáli na hodnotovo opačných brehoch, v parlamente sme vždy spolu dokázali komunikovať slušne a vecne, čo si vážim. Vyjadrujem úprimnú sústrasť jeho rodine a blízkym,“ odkázal Gröhling, ktorý tiež pripomenul pôsobenie Pašku v rezorte školstva. Zosnulý politik viedol ministerstvo iba štyri mesiace. Dôvodom bolo vyslovenie nedôvery vláde Vladimíra Mečiara krátko po rozdelení Československa.

K smutnej správe sa vyjadrila aj prezidentka Zuzana Čaputová. „Vyjadrujem úprimnú sústrasť rodine, blízkym a kolegom bývalého europoslanca, exministra školstva a politika SNS Jaroslava Pašku, ktorý dnes zomrel,“ zverejnila na svojej sociálnej sieti.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport