eReport.sk
Ilustračné foto. Zdroj: shutterstock

Smutná správa z Berlína: Zomrel svetoznámy divadelný a operný režisér

Smutná správa z Berlína. Vo veku 81 rokov zomrel v sobotu renomovaný nemecký divadelný a operný režisér Jürgen Flimm. Oznámila to Štátna opera Unter den Linden v Berlíne. TASR správu prevzala z agentúry DPA.

Flimm sa narodil 17. júla 1941 do rodiny lekárov. V Kolíne nad Rýnom vyštudoval divadlo, nemeckú literatúru a sociológiu. Svoju režisérsku kariéru odštartoval v roku 1968. A to pôsobením na pozícii asistenta v mníchovskom divadle Kammerspiele.

Pozornosť upútal počas pôsobenia v Kolíne ako divadelný režisér v rokoch 1979 až 1985. Následne sa presťahoval do Hamburgu, kde ako umelecký riaditeľ v tamojšom divadle Thalia pôsobil do roku 2000 a pretvoril ho na najnavštevovanejšie divadlo v Nemecku.

Význam Flimmovho diela narastal počas jeho spolupráce s Berlínskou štátnou operou, Operou La Scala v talianskom Miláne, s Londýnskou Kráľovskou operou, Viedenskou štátnou operou, Metropolitnou operou v New Yoriku i festivalmi v Bayreuthe a Salzburgu.

Bezvýhradné uznanie získal v New Yorku so svojou produkciou opery Fidelio od Ludwiga van Beethovena, ktorá sa do Metropolitnej opery v roku 2017 vrátila po 17 rokoch. Flimm režíroval aj filmové a televízne produkcie a sám tiež aj hral, dodáva DPA.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Smutná správa z Berlína: Zomrel svetoznámy divadelný a operný režisér

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti