eReport.sk
Marek Kamzík, paraolympionik. zomrel. 46 rokov
Marek Kamzík, foto:SPV

Smutná správa: Vo veku 46 rokov zomrel paraolympionik Marek Kamzík

Slovenský paralympionik Marek Kamzík zomrel v stredu po krátkej ťažkej chorobe vo veku 46 rokov. Informoval o tom Slovenský paralympijský výbor (SPV) na svojej oficiálnej stránke.

Skvelý úspech z Brazílie

Kamzík bol slovenský reprezentant v paratlaku na lavičke a účastník paralympijských hier 2016 v Riu de Janiero, kde vybojoval 6. miesto v kategórii nad 107 kg. Momentálne sa pripravoval na odložené paralympijske hry v Tokiu. „Pred tým, než išiel do nemocnice, bol v skvelej forme. Došli mi slová…,” povedal tréner reprezentácie v paratlaku na lavičke Michal Čapla, ktorý svojho zverenca sprevádzal v Riu a chystal sa aj do Tokia.

Zostrihy Mareka Kamzíka v na olympiáde v Riu

Zdroj: video:yt/marekkamzík

Viacnásobný majster Slovenska

„Marek trénoval doma vo Veľkom Krtíši a bol členom klubu M&J Fit Club Bánovce nad Bebravou. V dôsledku čiastočného rázštepu chrbtice a syndrómu fixovanej miechy pretekal v skupine telesne znevýhodnených športovcov,” uviedol web spv.sk. Kamzík bol viacnásobný majster Slovenska, v júli 2019 reprezentoval Slovensko na IPC MS v kazašskom Nursultane. Vo februári 2020 vybojoval na Svetovom pohári v Manchestri svoju prvú medailu – striebornú.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Celebrity

Šport