eReport.sk
Siniša Mihajlovič na archívnej snímke.
Siniša Mihajlovič na archívnej snímke. Zdroj: wikipedia.org

Smutná správa nielen pre srbský futbal! Zomrel bývalý hráč a úspešný tréner

Smutná správa nielen pre srbský futbal! Navždy odišiel tréner, ktorého poznala celá Európa, úspešne koučoval aj známe talianskej kluby.

Srbský futbalový tréner Siniša Mihajlovič zomrel v piatok v Ríme vo veku 53 rokov. Po dva a pol rokoch podľahol akútnej leukémii. Pred niekoľkými dňami sa jeho stav zhoršil a bol hospitalizovaný na klinike v Ríme. Informovala o tom agentúra APA.

Posledným pôsobiskom srbského kouča bol taliansky klub FC Bologna, ktorý viedol do septembra tohto roka. Počas aktívnej hráčskej kariéry pôsobil prevažne v talianskej Serie A, kde hral za AS Rím, Lazio Rím či Inter Miláno. Po prechode na trénerskú stoličku viedol sedem talianskych klubov, ako aj srbský národný tím.

V roku 1991 sa pričinil vo farbách Crvenej Zvezdy Belehrad o prekvapujúci triumf v Európskom pohári majstrov. S Laziom bol v roku 2000 taliansky majster, rok predtým vyhral s Rimanmi Pohári víťazov pohárov. V roku 2006 získal „scudetto“ s Interom.

„Smutná správa pre srbský futbal, balkánsky región i celú Európu. Futbal stratil príliš skoro jedného z najlepších exekútorov priamych kopov v histórii. Ako hráč a neskôr tréner zanechal hlbokú stopu v histórii srbského a talianskeho futbalu,“ uviedol v stanovisku Srbský futbalový zväz.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Smutná správa nielen pre srbský futbal! Zomrel bývalý hráč a úspešný tréner

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti