eReport.sk
Foto: tasr/ap

Smutná správa! Navždy odišiel Sean Connery. Dožil sa krásneho veku

Zomrel škótsky herec Sean Connery, ktorý sa preslávil najmä stvárnením agenta Jamesa Bonda v rovnomenných špionážnych filmoch. Connery bol na striebornom plátne vôbec prvým Jamesom Bondom. Informovala o tom v sobotu spravodajská stanica BBC.

Herec mal 90 rokov. Kedy Connery zomrel a príčina jeho smrti zatiaľ nie sú známe.   

Connery bol na striebornom plátne vôbec prvým Jamesom Bondom. Tohto obľúbeného britského agenta stvárnil v celkovo siedmich filmoch. Počas desaťročí trvajúcej kariéry získal množstvo prestížnych ocenení, vrátane Oscara, dvoch cien BAFTA a troch Zlatých glóbusov. V diváckych anketách často víťazil ako vôbec najlepší predstaviteľ Jamesa Bonda, známeho tiež ako Agent 007.

Britská kráľovná pasovala za rytiera

Okrem filmov o Bondovi si však zahral aj vo viacerých ďalších známych snímkach, ako sú Honba na ponorku (1990), Indiana Jones: Posledná krížová výprava (1989) či Skala (1996). Oscara získal v roku 1988 v kategórii najlepší herec vo vedľajšej úlohe za stvárnenie írskeho policajta  vo filme Nepodplatiteľní (1987). V roku 2000 ho britská kráľovná pasovala za rytiera, a udelený mu bol titul Sir. V auguste oslávil 90. narodeniny.

Zdroj: tasr, foto: tasr/ap


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Smutná správa! Navždy odišiel Sean Connery. Dožil sa krásneho veku

Najnovšie