eReport.sk
Foto: tasr/ap

Smrtiaci útok pri ktorom zahynulo 15 vojakov, šiesti sú nezvestní

Pätnásť vojakov zahynulo, sedem utrpelo zranenia a šesť je nezvestných po “teroristickom” útoku, ku ktorému došlo cez víkend na juhozápade Nigeru neďaleko hraníc s Burkinou Faso. Informovalo o tom v nedeľu ministerstvo obrany tejto západoafrickej krajiny.

Ministerstvo podľa agentúry AFP uviedlo, že vojaci boli najskôr prepadnutí a následne ich zasiahla explózia výbušného zariadenia, keď sa pokúšali evakuovať zranených zo sobotňajšieho útoku. Pozemné sily za podpory lietadiel začali následne rozsiahle pátranie v oblasti s cieľom “zadržať teroristov”, uvádza sa vo vyhlásení.

Útok sa stal v na juhozápade regiónu Tillaberi, ktorý sa rozkladá pozdĺž hraníc Nigeru, Burkiny Faso a Mali. Dochádza tam k častým útokom teroristov z Islamského štátu na Veľkej Sahare a Skupiny na podporu islamu a moslimov, najväčšej džihádistickej aliancii v oblasti Sahelu.

Predpokladané útoky džihádistov sa v regióne Tillaberi čoraz častejšie zameriavajú na civilistov . Minulý týždeň tam prišlo pri dvoch útokoch o život najmenej 33 dedinčanov.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport