tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock/artinbertrand.fr

SMRŤ PO OČKOVANÍ: Na Slovensku zomrela stredoškolská učiteľka, nemala ani 40 rokov!

Len 38-ročná žena mala umrieť krátko po zaočkovaní vakcínou od spoločnosti AstraZeneca. Ide o prvý prípad úmrtia mladého človeka po podaní tejto očkovacej látky na Slovensku. Práve vakcína od britskej spoločnosti vyvoláva najviac otáznikov v súvislosti s rizikami, ktoré majú predstavovať nežiadúce účinky po jej podaní. Vo štvrtok oznámili preventívne pozastavenie očkovania vakcínou AstraZeneca Dánsko, Nórsko, Island a v piatok aj Bulharsko, kde po očkovaní zomrela 57-ročná žena.

Informáciu o tragickej smrti učiteľky priniesla v piatkových večerných správach RTVS.

Bola pripravená na nežiaduce účinky

„Antónia bola stredoškolská učiteľka. Aby mohla prezenčne vyučovať maturantov, dala sa zaočkovať vakcínou od spoločnosti AstraZeneca. Síce bola pripravená na nežiaduce účinky, s ich intenzitou nerátala. V polovici februára poskytla rozhovor pre RTVS,“ uvádza RTVS s tým, že učiteľka zomrela iba necelé dva týždne po zaočkovaní. „Priama súvislosť s očkovacou látkou nie je potvrdená,“ pripomína verejnoprávna televízia.

Po očkovaní pociťovali viacerí učitelia zdravotné ťažkosti

Pripomíname, že očkovanie učiteľov, ktoré 11. februára ohlásili na Slovensku ministri Branislav Gröhling (SaS) a Marek Krajčí (OĽaNO),  neprebehlo úplne bez problémov. Viacerí učitelia, ktorých tu očkovali práve britskou vakcínou, sa po podaní očkovacej látky sťažovali na zdravotné komplikácie, niektorí dokonca skončili ako práceneschopní a vypadli na ďalší deň z vyučovacieho procesu. Mnohí pedagógovia vakcínu od AstraZeneca aj odmietli a neskôr ňou očkovali aj iné skupiny populácie.

Aj na Slovensku sa malo očkovať rizikovou šaržou

Redaktori verejnoprávneho telerozhlasu ešte zistili, že na Slovensku sa očkovalo rizikovou šaržou vakcíny AstraZeneca s označením ABV 2856, ktorej podávanie už malo stopnúť Taliansko aj Rumunsko. Ďalšia riziková šarža britskej vakcíny má označenie ABV 5300, ktorá sa u nás ale nenachádza. Problémy s ňou však zaznamenali v Dánsku, Nórsku aj na Islande, kde je aktuálne od štvrtka pozastavené očkovanie britskou vakcínou.

AstraZeneca v piatok na problémy reagovala

Britská farmaceutická spoločnosť AstraZeneca v piatok uviedla, že nenašla žiadnu spojitosť medzi svojou vakcínou proti ochoreniu COVID-19 a zvýšeným rizikom výskytu krvných zrazenín. Informovala o tom agentúra AFP.

“Analýza našich údajov o bezpečnosti z viac ako desiatich miliónov záznamov nezistila nijaké dôkazy o zvýšenom riziku pľúcnej embólie alebo hlbokej žilovej trombózy u žiadnej definovanej vekovej skupiny, pohlavia, šarže alebo konkrétnej krajiny” po podaní vakcíny, uviedol hovorca spoločnosti AstraZeneca.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

SMRŤ PO OČKOVANÍ: Na Slovensku zomrela stredoškolská učiteľka, nemala ani 40 rokov!

7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku