eReport.sk

Smerák si pustil ústa na špacír: Viem, prečo Matovič nechce Kolíkovú na koaličnej rade!

Kríza v strane Za ľudí vyvrcholila vytvorením krídla Márie Kolíkovej, ktorá stojí oproti šéfke Veronike Remišovej. Ministerka spravodlivosti sa už nechala počuť, že by ich frakcia chcela mať svojho zástupcu aj na koaličnej rade. Šéf najsilnejšej vládnej strany OĽANO Igor Matovič jej však odkázal, že na to môže zabudnúť.

Rovnaký názor prejavil aj premiér Eduard Heger. „Treba vysvetliť ako funguje koaličná rada. Je to stranícky orgán koalície, kde sa stretávajú zástupcovia strán. Koaličná zmluva jasne hovorí, že predsedovia strán sú tí, ktorí sa stretávajú,“ upozornil. Kolíkovej sen o tom, ako zástupca ich krídla bude sedieť na koaličnej rade, sa tak vzďaľuje. Podľa poslanca za Smer Mariána Kéryho je vraj jasné, prečo Matovič nechce Kolíkovú na koaličnej rade. „Myslím si, že Igor Matovič vie, prečo povedal, že nechce, aby pani Kolíková bola súčasťou koaličných rád. To by bol precedens. Potom aj v strane OĽANO by o to isté žiadala aj Kresťanská únia atď. Uvidíme, ako sa to vyvinie,“ povedal v diskusii RTVS O päť minúť 12 Kéry.

Matovič sa vraj obáva toho, aby aj iné frakcie nechceli chodiť na koaličné rady. Preto odmieta Kolíkovej krídlo. – Foto: tasr

Jeho slová v podstate potvrdila aj poslankyňa za koaličnú SaS. „Nie je to požiadavka, ktorá by mala byť automaticky prijatá,“ myslí si liberálka. „Nemyslím si, že by bolo adekvátne, aby mali o človeka navyše. Všetci máme pravidlá,“ upozornila Cigániková s tým, že kde je vôľa, tam je cesta. „Málokto vie, že to nie sú len predsedovia koaličných strán, ktorí chodia na koaličnú radu, ale vždy je tam plus jeden. Za nás je to Richard Sulík a Anka Zemanová ako predsedníčka poslaneckého klubu. Takže dá sa spraviť kombinácia, aby tam bola aj pani Remišová aj pani Kolíková, ak bude tá dobrá vôľa. Je to ale vec Za ľudí,“ načrtla. Zároveň dúfa, že si tento spor malá koaličná strana rýchlo vyrieši. Podľa Remišovej je však už časť jej kritikov na odchode. „Nevylučujem ani možnosť, že v budúcnosti časť strany Za ľudí sfúzuje s SaS, niektorí sa spoja s Progresívnym Slovenskom, ale to už predbieham,“ šplechol Kéry to, o čom sa už v kuloároch dlhšie šepká.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport