eReport.sk
Dušan muňko.
Dušan muňko. Foto: tasr

Smerák pozitívny na Covid-19: Otestoval som sa, lebo som chcel ísť na hríby


Korona mu prekrížila plány. Pozitívne testy na koronu prekvapili viacerých poslancov v národnej rade. S vírusom sa tak musia popasovať okrem ĽSNS aj v Sme rodina, či v Smere. Poslanec za sociálnych demokratov pre eReport.sk potvrdil, že je v súčasnosti v karanténe s pozitívnym testom.

Hríby nebudú

U Roberta Fica majú problém. Jednému z jeho poslancov totiž diagnostikovali Covid-19. Ide o Dušana Muňka, ktorý diagnózu potvrdil aj redakcii eReport.sk. „Áno, som nakazený. Išiel som sa dať otestovať, lebo som chcel ísť na hríby. Teraz to už nie je možné,“ priznal smerák. Ten taktiež dodal, že zotavovať sa bude v domácej karanténe.

Smerácka vzbura

Zaujímavosťou je, že práve smeráci minulý piatok bojkotovali hromadné testovanie poslancov v nemocnici sv. Michala.

“Máme stanovisko a informáciu od hlavného hygienika, ktorý v podstate neodporúča toto testovanie, a to najmä z dôvodu uplynutia inkubačnej doby, pretože ten potenciálny prípadný kontakt mohol byť niekedy 12 októbra, a dnes je 23. októbra,” povedal pre eReport.sk hovorca Smeru. Práve inkubačná doba určená pre Covid-19 je 14 dní.

Mažgút taktiež dodal, že ďalším dôvodom, prečo Smeráci vynechali návštevu Nemocnice sv. Michala je, že do istej miery nedôverujú v samotné testy. Ide o štátom nakúpené antigénové testy, ktoré budú využité aj pri celoplošnom testovaní.

Hovorca Smeru ešte podčiarkol, že nejde o žiadny bojkot a v prípade, ak niektorý z poslancov strany bude mať potrebu absolvovať testy, tak ich absolvuje.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Smerák pozitívny na Covid-19: Otestoval som sa, lebo som chcel ísť na hríby

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne