eReport.sk
Poslanci Smeru, foto:yt/eReport

VIDEO Smeráci to vidia jasne. Richter: Podporíme všetkých päť návrhov na skrátenie legislatívneho konania

Koaličný Smer-SD má záujem, aby sa na aktuálnej schôdzi Národnej rady SR rokovalo štandardne, od 9.00 do 19.00 h. V stredu to uviedol predseda poslaneckého klubu Ján Richter.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Toto si myslia Slováci
  2. minister spravodlivosti Boris Susko (Smer-SD)
  3. Orbán blahoželá R. Ficovi k víťazstvu

„Boli by sme radi, keby táto schôdza štandardizovala pomery v národnej rade,“ vyhlásil Richter. Chcel by tak, aby poslanci prerokovali všetky body programu vrátane tých presunutých z decembra a ukončili aktuálnu schôdzu bez potreby odkladania zákonov na ďalšiu schôdzu.

To, ako sa postaví koalícia k rozprave k novele Trestného zákona v druhom čítaní, záleží podľa predsedu klubu od správania opozičných poslancov. „Do akej miery chcú pokračovať v čítaní telefónnych zoznamov a nezmyselnom predlžovaní,“ podotkol s tým, že rokovanie parlamentu je súčasťou prezidentskej kampane. Zatiaľ neavizuje nočné rokovania. Pripomenul, že zmeny môžu navrhnúť tri poslanecké kluby.

Smer podporí všetkých 5 návrhov

Poslanci Smeru podporia podľa Richtera všetkých päť predložených návrhov na skrátené legislatívne konania. „Viaceré sú tu preto, lebo ideme opravovať to, čo pokazili, pobabrali naši predchodcovia,“ poznamenal. Ako dodal, niektoré zákony sú nevykonateľné alebo potrebujú zmeny. Zdôraznil najmä potrebu upraviť stavebnú legislatívu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Smeráci to vidia jasne. Richter: Podporíme všetkých päť návrhov na skrátenie legislatívneho konania

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre