eReport.sk
Ján Richter
zdroj foto: tasr

Smer-SD odmieta taktiku hnutia Slovensko: Padajú nezmyselné návrhy, ktoré len predlžujú schôdzu

Koaličný Smer-SD chce hľadať s ostatnými parlamentnými stranami mimo opozičného hnutia Slovensko riešenie na návrat k efektivite rokovania v Národnej rade (NR) SR. Na tlačovej konferencii o tom informoval predseda poslaneckého klubu Smeru-SD Ján Richter.

Strana podporí návrh vedenia Národnej rady na sfunkčnenie parlamentu. Richter nekonkretizoval tento návrh. ,,Podporíme riešenie vedenia NR SR, ktoré o 16.00 h predseda NR SR ponúkne na sfunkčnenie parlamentu, aby Slovensko malo platný a funkčný rozpočet na rok 2024 a nie provizórium,“ povedal Richter.

Prebieha neplodná rozprava

Smer-SD odmieta taktiku hnutia Slovensko. Chce vyzvať ostatné strany v NR SR, aby spolu hľadali riešenie tohto problému. ,,Prebieha neplodná rozprava, ale najmä nezmyselné pozmeňujúce návrhy, ktoré nič neriešia, len predlžujú schôdzu,“ povedal.
        

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Stojíme za Čaputovou!
  2. Cirkus a sexistické vtipy

Zmeny prídu až v januári

Dôvody hnutia Slovensko, že naťahujú rozpravu o návrhu štátneho rozpočtu, aby oddialili rokovanie o rušení Úradu špeciálnej prokuratúry, podľa Richtera už nie sú dostačujúce. Tieto zmeny totiž prídu na stôl až v januári. Pripomenul, že viaceré kategórie občanov sú odkázané na rozpočet a sú naň naviazané viaceré kompenzačné mechanizmy.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Smer-SD odmieta taktiku hnutia Slovensko: Padajú nezmyselné návrhy, ktoré len predlžujú schôdzu

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne