eReport.sk
Robert Fico. Zdroj: FB/R. Fico

Smer podal návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze. Fico: TOTO sa chceme pýtať!

Opozičná strana Smer-SD v stredu podala návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR). Okrem 26 poslancov strany SMER – SD sa pod návrh podpísali aj ďalší piati nezaradení poslanci NR SR, informoval Ján Mažgút, vedúci tlačového oddelenia strany.

Podľa šéfa Smeru Roberta Fica má ísť o prvú ucelenú schôdzu o covide. Tvrdí, že po roku vlády treba urobiť sumarizáciu a žiadať odpovede na viaceré otázky, ktoré ako hovorí, vláda nevie alebo nechce zodpovedať. „My predkladáme na rokovanie národnej rady samostatné uznesenie, kde chceme, aby sa na pôde národnej rady hovorilo o otázkach politickej a právnej zodpovednosti za takmer 11-tisíc obetí covidu,” vysvetľuje Fico. Ako ďalej tvrdí, Smer sa chce pýtať aj na zodpovednosť za “iné (odvrátiteľné) úmrtia.” “Napríklad z dôvodu kardiovaskulárnych či onkologických ochorení,” spresňuje šéf opozičnej strany. Za tretiu veľkú tému považuje zlyhanie vakcinačného programu na Slovensku. “Vrátane nákupu vakcíny Sputnik V. Ďalej chceme hovoriť o škodách, ktoré boli spôsobené nepresnými testami. Zamestnanci mobilných odberných miest potvrdili, že miera chybovosti pri testoch Siemens  je 5 – 10%, čo je šialené,” podčiarkuje Fico.

“Ďalej sa budeme pýtať na politickú a právnu zodpovednosť za to, že masové testovanie prinieslo opačný efekt, nárast počtu obetí covidu. Chceme sa pýtať na zodpovednosť, pokiaľ ide o nekonanie na záchranu slovenskej ekonomiky. Čerešničkou bude politická a právna zodpovednosť za plán obnovy a odolnosti a za čerpanie európskych fondov,“ uzavrel Fico.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport